çamaşır makinesi sürekli sigortayı attırıyor

oran bayağı yüksek. 3'te bir oranında attırıyor diyebilirim. tüm sigorta atmıyor, sadece bir tane şalter atıyor, banyo etkileniyor sadece.

eski çamaşır makinesi böyle bir şey yapmıyordu, yenisinde bu olmaya başladı. neden olur? ne yapmak lazım? bir süredir ağırdan alıyoruz, biraz daha umursamazsak büyük bir sıkıntıyla karşılaşabilir miyiz? yani, acele etsek iyi mi olur anlamında soruyorum.

makine bu ya da buna yakın bir şey (ww serisi): www.samsung.com

(Alıntı)

Elektrik hattında problem olabilir, makinenizin fişini çekin ve aynı prize farklı bir ev aleti (saç kurutma makinesi, kettle) takarak deneyin. Sigortalar yine atıyorsa, uzman bir elektrikçiye priz hattınızı kontrol ettirin. Uzatma kablosu, 3'lü priz vb. varsa çıkartın ve doğrudan prize bağlayarak tekrar deneyin.

beyazesyaklimakombievaletleriservisi.blogspot.com
  • la lykia  (09.10.21 01:43:12)
tekli sigorta ise atan, iç tesisat yönetmeligine uygun ise kablo kesitleri sigortanın eşik değerini amper cinsinden arttırabilirsiniz.

  • goodz  (09.10.21 02:00:46)
aynı prize traş makinesi, saç kurutma makinesi gibi aletleri defalarca taktık ve hiçbirinin sigortayı attırdığını hatırlamıyorum.

evdeki sigorta da şöyle bir şey: 2.bp.blogspot.com

bunun sadece bir tanesi atıyor.
  • hlot  (09.10.21 02:19:21 ~ 02:20:04)
çamaşır makinasını uzatma kablosu ile sigortanın attığında etkilenmeyen cihazların olduğu bi prize bağlayın ve evdeki tüm cihazları kapatın. eğer yine atıyosa makinanın içinde kaçak vardır, eğer atmıyosa makinayı bağladığınız priz hattında sigortanın kaldırabileceğinden daha yüksek akım çeken başka cihazlar bağlıdır. doğal olarak sigortayı büyütmeniz çözüm olacaktır.

kettle, fön makinası gibi cihazlar çamaşır makinasına oranla daha kısa süreli çalıştıkları için sigortanın ısınıp atması için gerekli süreyi dolduramıyo olabilirler. aynı şeyi elektrikli ısıtıcıyı 20-30 dk çalıştırarak denemeniz daha doğru olacaktır.
  • johnnie w lker  (09.10.21 02:36:30 ~ 02:43:45)
Hocam normal sartlarda atmamasi lazım o tesisat ona dayanmasi lazim. Makinede bir sorun olduğunu düşünüyorum, makineyi uzatma kablosuyla baska saltere bagli olan bir prize takın, baska odaya bağlayın oyle deneyin yine aynısı olacak mi bakin. Muhtemelen olacaktır.

Onlem almazsanz ne olur? Yangin cikabilir hocam en kisa zamanda baktirin. Basit ama sonuclaro agir olabilecek sorun.
  • stavro  (09.10.21 11:36:51)
Atan sigortadan korkulmaz, demek ki görev yerine geliyor. Yangın riski yok yani.

Sigorta ömrünü tamamlamış olabilir, arızalanmış olabilir, amperi yetmiyor olabilir (zor ihtimal)

Her seferinde atsa makine ya da hatta sıkıntı arardık ama arada attığına göre problem sigortada.

Denemek için çıkışını bi yandaki sigorta ile değişin, eğer hatta ya da makinede sorun varsa bu yeni sigorta da atar bundan sonra.
  • John Bloor  (09.10.21 11:50:09)
Bu arada, yazmayi unutmusum, onemli olabilir: camasir makinesinin acma tusuna bastigimiz zaman atiyor sigorta. Makine calismaya basladiktan sonra atmadi hic. Sadece acma tusuna basarken korkuyoruz atacak mi diye.

  • hlot  (09.10.21 13:07:27)
O zaman sigortada değil, makinede var basit bir problem. Girişten itibaren karta kadar giden hat ve buton içi bi kontrol edilmeli, ilginç bir arıza.

Buton mekanik mi peki dijital mi?
  • John Bloor  (09.10.21 14:52:05)
Buton, mekanik.

O zaman ben bir samsung ile goruseyim. Ucretsiz hallederler herhalde.
  • hlot  (09.10.21 19:41:56)
Garanti yoksa ücretsiz halletmezler, garanti varsa da su teması filan diyip kullanıcı hatası demesinler dikkat edin.

  • John Bloor  (11.10.21 11:03:16)