Vize başvurularında uzun multiple almanın bir bug'ı var mı?

Ben şimdi ocak 2022 için vize almayı düşünüyorum.. atıyorum buna bir de haziranda da uçuş ve booking eklesem ama gitmeyecek olsam yani rez. yapsam bunu düşünerek 6 ay verirler mi ? yoksa ben zaten 10 tane avrupa ülkesine girdim çıktım pasaportumda da hepsi gözüküyor. bu alışımda daha yüksek zaten verirler diyip normal tatil süresi kadar mı bilgi versem ?

istiyorum ki 3 yıl çıksın. Neye göre veriyorlar bir bilsem :/ Bilen var mıdır uzun süreli vize alma yollarını ?

(kamu çalışanı-mühendis-üzerime de bişeyler var bankada da bişeyler var)

bunun bir metodu yok maalesef

  • superb  (06.10.21 17:19:25)
Bir metodu yok. Turistik değil de şirketten ticari nedenli vize talep edersen uzun vize alman daha kolay oluyor.

Avrupanın neredeyse tamamına gitmişimdir. Yurtdışına çıkmadığım ay olmamasına ve son vizelerim 2'şer yıl olmasına rağmen, bir anda zorunluluktan aldığım vizemi sadece seyahat günü kadar verdiler.
  • yeninesiltupcu  (06.10.21 17:25:04)
Ben de bilmiyorum nasıl oluyor. Annemler her yil geliyor, her seferinde o süre için veriyorlar. Vallaha bir kere uzun verseler de rahat rahat gelseler diyorum ama yok :/

  • logisticsmanager  (06.10.21 17:30:38)
çok geçerli bir sebebin yoksa adım adım artar. önce seyahat süren kadar sonra bir-iki tane 3 aylık, bir iki tane 6ay-1 sene sonra 3 sene diye gider. genelde ilk seyehat harici hep 3 ay veriyorlar.

  • orpheus  (06.10.21 18:02:44)
Fransa’ya daha önce giriş çıkışın varsa, oradan başvur. Büyük ihtimal uzun alırsın.

  • fever  (06.10.21 21:08:19)
en son aldığım 2 yıllık multiple. ama tabi iş için alınmış ve aynı ülke için alınmış 5. vizem. 15 gün - 3 ay - 6 ay - 1 yıl -2 yıl şeklinde gitti. hepsi ticari vizelerin.

  • delidir yakalayin  (06.10.21 22:16:50)
ilk pasaportumla ispanyaya alıp oraya gitmeden polonyaya gitmiştim ( evet havalimanında 1 saat falan bekledi herkes benim yüzümden ama girdik )

Sonra İtalyadan aldım Romaya girip sonra Franca Nice gidip sonra Amsterdama gidip geri döndüm.

Sonra Sırbistan Arnavutluk Kosova Makedonya var. Bunların hepsi 2. pasaportuma işli durumda.

Antalyada yaşadığım için buradan İdata ile başvurmak istiyorum diğerleri hem pahalı hem online randevu vermiyorlar vs..

Şimdi de Almanya için idatadan başvuracağım. Neler yaptığımı ne kadar vereceklerini açıkladıklarında buraya da yazarım.

Sizce ne olur bu işin sonu :)
  • denizmaniaherif  (07.10.21 08:51:10)
Valla benim duyduğum kadarı ile şuan pandemi sürecinde uzun vize verme durumları oldukça azaltılmış. O nedenle bol şanslar.

  • yeninesiltupcu  (07.10.21 16:20:14)