Taksim civarı otopark

İstanbul'da yaşamıyorum. Daha önce hep uçak ile gelip içeride de toplu taşıma/taksiyle gezdiğim için araba ile ilgili radarlar kapalıydı :)

Şimdi arabam ile geleceğim. İstiklal'de şöyle bir avare avare dolaşırım, bir yerde yemek yerim(burası için de tavsiye bırakabilirsiniz), kitapçı arşınlarım, oturur kahve içer kitabımı okurum falan derken epey vakit öldüreceğim. Etrafta(dibinde olması gerekmiyor, yürüme mesafesi de kabulüm.) adam akıllı otopark var mı? Bir de yabancı plaka görünce saatine 20 lira çekmeyecek... :d

Direkt google'dan konum linki de bırakabilirsiniz.

tepebaşı ispark en rahatı olur.

  • biergarten  (03.10.21 20:05:03)
Tepebaşı ispark +1 hem kapalı hem uygun fiyatlıdır. Türk Telekom prime varsa 2 veya 3 saate kadar ücretsiz hatta. İstiklale sonundan yani. Tünel tarafından çıkabilirsiniz.
Alternatif olarak Elmadağ tarafında da divan otelin yanında yine kapalı ispark otoparkı veya yine aynı tarafta yol kenarı ispark otoparklar var. Buraya bırakırsanız da meydan tarafından girebilirsiniz. Buralarda da bahsettiğim ücretsiz kampanyası var. İsparkın uygulamasını tavsiye ederim.

  • biseysorucam  (03.10.21 20:35:51)
Bu arada en son ne zaman geldiniz bilmiyorum ama taksim artık eski taksim değil yani keyifli vakit geçirmek için illa o civarda olsun isterseniz aracı hemen sahilde karaköy ispark kapalı otoparkına bırakıp karaköyde vakit geçirip baltazarda falan hamburger yemenizi tavsiye ederim. Sabah gidecekseniz de stationın kahvaltısını tavsiye ederim kesinlikle. Arabayı oraya bırakınca tünele zaten 2 dakika yürüme mesafesinde olacağınız için fünikülerle istiklale de çıkıp inebilirsiniz :)

  • biseysorucam  (03.10.21 20:40:12)
tepebaşı ispark +1, ancak eski bir taksim delisi / aşığı insan olarak özür dileyerek söylemek istiyorum ki ben bile taksime gitmeyeli 5-6 sene olmuştur. çevremde eski taksim tayfası da dahil yıllardır giden bir kişi bile yok, karaköy cihangir nişantaşı hatta avrupa yakası şart değilse kadıköy daha iyi bir alternatif olabilir, bir araştırın derim.

  • hypathia  (03.10.21 20:46:27)
Kesinlikle Divan otel altı İspark otoparkı
0-1 Saat 10TL
1-2 Saat 13TL
2-4 Saat 15TL
4-6 Saat 18TL
6-8 Saat 20TL
8-10 Saat 22TL
10-12 Saat 25TL
12-16 Saat 28TL
16-20 Saat 30TL
Tam Gün 32TL

Tepebaşı otoparkı da olabilir
0-1 Saat 12TL
1-2 Saat 15TL
2-4 Saat 17TL
4-8 Saat 20TL
8-12 Saat 25TL
Tam Gün 30TL
  • Northern Mariner  (03.10.21 21:59:21)
ciner grubun binasının alt katı da otoparktır. çok fazla bilinmediği için sakin oluyor.

  • orpheus  (03.10.21 23:40:47)