Öğretmen ek ders çizelgesinde yüksek lisans farkını nasıl görebiliriz?

Çizelgede "Gündüz Saat" sütunu ve yanında "Gündüz Tutar" sütunu var.
Bildiğim kadarıyla bu fiilen girilen aylık ek ders sayısı oluyor ve yüksek lisans ve doktora mezunları için ücret arttırımlı ödeniyor.

Ben yüksek lisan mezunuyum ve eylül ayında Gündüz Saat sayım 15 olarak gözüküyor. Karşısında Gündüz Tutar'a 377 TL yazıyor. Lisans mezunu olan arkadaşımın da Gündüz Tutar'ı 15 ve ona da 377 TL yazıyor.

Acaba bana yüksek lisans farkım ödenmemiş mi oluyor, yoksa daha az vergi kesilmesi şeklinde falan mı o fark yansıyor?

anlaşılan sizin yüksek lisansı hesaplama sistemine girmemişler. müdür yardımcınıza konuyu bildirin. yüzde 5 arttırımlı ödeniyor ve ayrı bir sütunda hesaplanıyor. 15 saat ek dersiniz varsa zaten doğru dürüst bir şey girmiyorsunuz anladığım kadarıyla. Çünkü her hafta 1 saati ders planlamadır, 2si kulüp ya da rehberliktir. Bunları da fiilen girilenler de saymazlar. Durum böyleyse maaş karşılığından başka ek derse girmiyorsanız zaten arttırımlı bir ödeme yapılmaz.
Bu konularla ilgili ozkansoftun hesaplama siteleri var. Googleda ozkansoft ekders, ozkansoft maaş hesaplama yazarsanız çıkar.

  • adivar  (29.09.21 09:39:15)
doğrudan çizelgeyi hazırlayan memur ya da müdür yardımcısına sorabilirsiniz.

  • barankovan  (29.09.21 09:52:02)
Haftalık kaç saat giriyorsunuz toplam
Yüksek lisans farkı alan, ekders maaş karşılığınızdan fazlaki fiilen girilen derslerde artırımlı ödenir. Zaten 15 saat giriyorsanız

1 saat planlama
2 saat rehberlik alırsınız
3 saat nöbet
Alırsınız sadece ve bunlar fiilen ders sayılmadığı için artırımlı ödenmez
  • efruz  (29.09.21 12:02:54 ~ 12:03:27)