Kıymalı biber dolması

Bugün tatil günümde doldurdum. Tencereye yerleştirip dolaba koydum. Yarın gelince pişireyim diyorum. Bir sey olur mu.?

Tüm iç çiğden kiyma sogan salca yag su tuz iceriyor.

Ikinci sorum 2 avuc kadar kiymali ic kaldi. Ne yapayim.
Internette birisi sey yazmis. Tencerede dolmalarin ustune yagli kaagida sarip birak o pişer dolmalarla yersiiz yazmis. Mantikli geldi.

bişey olmaz. yağlı kağıda sarmasan bile köfte haline getirip koysan pişer.

  • sutlu nescafe  (26.09.21 18:42:34)
Kofte haline gelecek kadar sert degil. Dagilir sanirsam.

  • Filinta61  (26.09.21 18:44:50)
Bir şey olmaz. Bozulmaz yani 1 günde. Çok geriliyorsanız bugün pişirip yarın yiyin, zaten bence biber dolması piştiğinin ertesi gün daha güzel oluyor.

Bugün sabah artan kıymaları şöyle değerlendirdik: 1 yumruk kadar hamur hazırlayıp elle açıyorsunuz, kymayı ortasına koyup ve fırına veriyorsunuz. Yarım saat sonra mis gibi kıymalı pideniz oluyor. Hazırlama süresi 10-15 dakika falan.

Caps: ibb.co

Dolmayla pide yenmez bence ama yarın sabah için güzel bir kahvaltı olabilir.
  • plutongezegendegilmi  (26.09.21 18:53:34)
15 tane yaptim. O yuzden ilk pisirme gunu yarin olsun. Sali carsamba da yiyelim.

  • Filinta61  (26.09.21 19:30:33)
Pluton. Bekar adamim ben hamur filan olmaz bende. Un islerinin temizligi cok zor.

  • Filinta61  (26.09.21 19:31:27)
@adse domates sigmaz tencereye iki kat ciktim zaten

  • Filinta61  (26.09.21 19:32:11)
kıymalı ezogelin çorbası yapabilirsin kalan harçla.

  • xrated  (27.09.21 09:11:45)
Yağlı kağıt hikayesi yaş. Genelde kalmış içler ile domates, kapya biper filan doldurulur ama tercih etmezseniz çorbaya koyabilirsiniz ya da içine yumurta kırıp yiyebilirsiniz. Ya da ufak sahaanda pişirip bir sonraki yemeğin içine pişmiş hali ile koyabilirsiniz.
Bir gece pişmemiş halde dolapta durmasında bir sakınca olmaz zaten.

  • SiyamkedisiZorro  (27.09.21 11:00:30)
Yagli kagita koyup biraz bastirarak iri bir hamburger koftesi haline getirdim kagidin icinde. Ennustune koydum tencerenin. Cok guzel pismis oldu.

Belki ayni derdi cekenler icin bir oneri olur.
  • Filinta61  (01.10.21 06:10:48)