Alerjik rinit olan var mi?

Bu ne menem bir sey, hapsirik krizi geliyor, burun hep tikali. Var mi yasayip care bulan, hastanede hangi birime gidilmeli bunun icin?

Ben.
Zaten bünyem alerjik genel olarak. Gözler akıyor, yanıyor. Burnum inanılmaz kaşınıyor. Sinüsler dolu. Geniz akıntısı da oluyor. Ben deloday diye bir ilaçla rahatlayabildim. Kulak burun boğaz bölümüne gitmiştim. Burnunuza ılık 1 bardak suyun içine tuz katarak çözelti yapıp çekmenizi tavsiye ederim. Hem zararsız hem de hemen açıyor burnu.

  • buzbebek  (26.09.21 13:32:46)
cidden yaşayan bilir bu mereti. kbb'ye gitmen lazım çözüm için ama doktorun verdiği ilaçlar da işe yaramayabiliyor. kullandığın hapların etkisi de geçiyor bir süre sonra.
levmont yanında avamys sprey kullanıyorum. hangi hap sana iyi gelir bilmem ama avamys kesin çözüm. onu kesinlikle kullan.

  • nothing in my way  (26.09.21 13:39:37)
bu dertle yasaya yasamaktan dolayı edindigim bir takim önlemler:

1. ilk ve onemli faktor alerjen kaynaklarını tespit etmek. örn. kesilen cim ya da dönen vantilatör (tozları havalandırması nedeni ile) ben de tetitkleyici iki faktör. bunları görünce kosarak uzaklasırım o derece.

2. bu arkadas önce hapsırık ile kendini belli ettiginde burun spreyini hep yanında olacak (ben hep canta da tasiyorum). bu aslinda mevzu derinlesmeden alinan bir onlem. bilimsel bir temelim yok bu konuda. sadece yasarak ogrendigim bir sey.

3. baktım düzelmiyor alerji hapı alacaksın. ben genelde ilk krizden sonra 12 saat sonra kadar falan erteliyorum.

4. eger tıkanma hissi varsa yatarken yastıgı semi-fowler (yarı oturur) pozisyona ayarlyacaksın. böylece ne gece tıkanma hissi olur ne de sabah sinüsleri kapanmıs olur.

5. alerji hapı olarak aerius 5mg kullanıyorum. burun spreyi olarak flixonase kullanıyorum. burun spreyleri burun kanamasına neden olabiliyor. sanırım 7-8 deneme de bu ilaca ulastik doktorla. burun spreyindeki kritik nokta acildiktan 5 gün sonra atılanları degil, yanında tasinabilir bir modeli bulmak.
  • helenart  (26.09.21 13:57:44)
ben tozdan etkileniyorum, ilaçlardan önce ortamı düzeltmeniz lazım, eve robot süpürge aldık, halıları kaldırdık vs.. anca öyle rahatladım.

  • benaslinda  (27.09.21 09:02:01)