Yara izi için en iyi krem?(scarex-dermatix-contactubex-bepanthol anti-scar)

Selam dosdlar,

Bir kavgada burnumun üstü(alnımın altı-2 kaş arasının hemen altı) oraya yumruk yedim. vuran arkadaşın elinde büyükçe bi yüzük vardı ve hafif bi açılma yaptı oraya. şimdi yara dudakları birbirine iyi tutmuş vaziyette, güzel bi krem ile iz kalmayacak ama o güzel krem hangisi sizce? Çok alternatif var, hangi eczacıya girsem farklı bir şey öneriyor. Kararsı kaldım. Forumun yara bere uzmanları yardım ederse çok sevinirim :)
Tşk şimdiden.

sarı kantaron + bepanthol

  • lesmiserables  (26.09.21 00:41:28)
Tek bir yara kremi değil, yara iyileşmesinin farklı dönemlerinde farklı kremler kullanmak lazım. En baştan itibaren contractubex kullanırsanız mesela, büyük ihtimalle keloid denilen yara izinden daha kötü görünen bir oluşuma sebep olursunuz.

Yara kapanana kadar normal bepanthen yara kenarları nemli kalsın açılmadan birleşsin diye

Kapandıktan sonra iyileşme döneminde gün aşırı contractubex olabilir.

Scarex, dermatix bepanthol antiscar içeriklerini ve hangi fazda kullanıldığını bilmiyorum.
  • curukturpkokusu  (26.09.21 00:42:40)
madecassol

  • Wakatakakage  (26.09.21 02:14:16)
uzmanı değilim ama, yetişkin yaşta su çiçeği oldum ve yüzümün her yerinde izler kaldı, böyle çukur çukur izler. contractubex verdi doktor, geçti. iyi ilaç. dermatix de onun muadili zaten. ikisini de kullandım o dönem.

  • veritaslibertas  (26.09.21 17:12:45)
ameliyat sonrası dikiş izine dermatix verdi doktorum, rahatsız edici bir iz kalmadı. burun bölgesinde kullanmıştım.

  • marla is in my head  (26.09.21 22:18:22)