Intercity istanbul park'a daha önce gidenler?

Selamlar herkese,
Nişanlımla birlikte bi sonraki f1 yarışı için İstanbul'a gelicez.İlk deneyimimiz olucak. Bilet alırken otoparkı seçmeyip daha sonra alırız diye bir hata yaptık. Şimdi de satışı tek yok. Dışarda arabayı park etsek içeriye doğru yürümemiz imkansız mı?

3 gün boyunca İstanbul dışından gelecek olanlar nerede konaklamayı düşünüyor? Çadır vs. yasak diye biliyorum. Bu konularda aydınlanmaya ihtiyacımız var :)

f1'e gelen otelde kalır, çadır yasak evet
Belediye belirli noktalardan otobüs kaldıracak, ben olsam arabamı otobüs duraklarına yakın yere park edip, otobüsle gider gelirim.
Kurtköy'e girmek pek mantıklı değil.

EN kötü, viaport'a park edin, taksiyle via porttan gidin gelin.
  • Corc  (25.09.21 15:59:21)
biz yol üstüne koymuştuk valla kalabalık olacağından otopark çok da mühüm değil girişi dert çıkışı ayrı dert çünkü.
viapor taksi de mantıklı çözüm ( taksi bulabilirsen tabiki )

  • jamswety  (25.09.21 17:43:23)
@Corce via port ve intercity arasında kaç dakika var? toplu taşıma kullanmak istemiyoruz pandemiden dolayı. siz şehir dışından mı gelmiştininiz istanbul’a? önerecebileceğiniz otel var mı acaba

  • caffeinecontent  (26.09.21 12:15:09)
@jamswety yol üstü dediğiniz yer intercity etrafında bi yer mi? onun dışında, biletix i kontrol ettiğimde otopark bileti yakında satışa sunulacak yazıyor. onu ayrı olarak hiçbir şekilde temin edemez miyiz? bi fikriniz var mı acaba

  • caffeinecontent  (26.09.21 12:16:33)
Merhaba. Biz de yarışa gideceğiz, ilk açıldıktan kısa bir süre sonra almıştık biletleri ama o dönem otopark bileti gibi bir yönlendirme yoktu, biz de dedik herhalde bilete dahil :/ sizin duyuruyu görünce uyandık. Şikayetvarda ilk etapta otopark biletleri sonradan açılacak dediniz ama şimdi yok diye şikayetler var. Nasıl çözeceğiz bilmiyorum. Araştıracağım, siz de bir çözüm bulursanız buraya yazarsanız çok seviniriz.

  • somethinginthewayshemoves  (26.09.21 21:18:59)
@somethinginthewayshemoves merhaba, her gün biletix’ten kontrol ediyoruz. yarın da aramayı düşünüyoruz.
daha vakit varken fark etmenize sevindim. bi gelişme olursa haberdar ederim sizi.

  • caffeinecontent  (26.09.21 21:30:51)
@Corce yol üstü dediğim yer tribünlere yaklaşınca zaten arabalar sağa doğru koymaya başlıyor sıra sıra .otoparka ulaşmak güç olabilir. hadi park ettiniz diyelim çıkışın feci oluyor.

  • jamswety  (27.09.21 15:54:14)
@caffeinecontent bugün siteden form doldurdum, özetle ben satın alırken otopark biletleri sonradan satılacak yazıyordu şimdiyse biletle birlikte diyorsunuz, bu sorunu çözün dedim. direkt aradılar iki saat sonra, otopark bilet satışı için arıyoruz dediler. Aldım. böyle deneyin, biz dışarı park ya da taksi bulamama riskine girmek istemedik.

  • somethinginthewayshemoves  (27.09.21 19:35:31)
çok sevindim sorunu halletmenize :)

ben de dün intercity ile iletişime geçtim. şu an hepsi tükendi dediler, ek kontenjan açılması dahilinde mail adresinize bilgi gelecek dediler. onun dışında, yarış günü tuzla belediyesi de dış otoparka bilet satışı gerçekleştirecekmiş şunun fiyatları belli değil dediler.

bunlardan da haberiniz olsun. mail gelmezse sizin dediğiniz yolu denerim.
teşekkürler :) @somethinginthewayshemoves
  • caffeinecontent  (28.09.21 08:37:07)
@somethinginthewayshemoves mail gönderdim intercity'e hemen iletişim bilgileri isteyip aradılar. Biz de aldık otopark biletini.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Keyifli seyirler dilerim şimdiden ^^
  • caffeinecontent  (29.09.21 12:20:05)
Süper çok sevindim ben de :)
Umarım güzel bir yarış olur ve değer uğraşımıza.

  • somethinginthewayshemoves  (03.10.21 01:37:11)