[]

AirPods Pro Uzamsal Ses, Stereo sesten daha kötü geliyor?

Apple Musicten dinlerken ikisi arasında önemli bir ses kalitesi farkı belli oluyor. Uzamsal ses açıkken ses daha kısık ve belirsiz, stereo’ya geçince daha belirgin ve net. Bunun sebebi nedir? Uzamsal ses, dolby vb. bunlar daha üst teknoloji değil miydi stereodan?
 
Sanırım uzamsal ses sesin belli bir noktadan geldiği izlenimi vermeye çalışıyor ve sesin konumunu “değiştiriyor” (başınızın hareketlerine uygun şekilde). örneğin bir şarkıda vokali belirgin hale getirip diğer sesleri biraz “kısıyor” olabilir, o yüzden size öyle gelmiştir. Kaliteyle ilgili değil de ses şiddetiyle alakalı bir durum yani.

Kanal sayısı ile kalite arasında bir bağ var mı bilemiyorum ama yok gibi geliyor, uzmanı değilim.
  • orient blue  (25.09.21 14:54:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.