Covid olmuş bebek.!!!

Korona karantinasındayım, kızımda (2,5 yaş) da var şu anda. Bana favicor getiren görevli çocuklara herhangi bir ilaç vermiyoruz dedi. Ateşi 40 olmadı hiç ama uzun süredir 39 küsürlerde geziyor, calpol dolven etki etmiyor, öksürüyor, halsiz. Doktor akrabalarla görüşüyoruz 3 gün ateş normal, acile de gitseniz novalgin yapıp gönderirler diyor. Bugün 2. Gün. Öğretmen arkadaş da 1 yaş büyük çocuğunda aynılarını yaşadığını acile gitmediklerini söylüyor. Karantinadayız zaten çıkamıyoruz 112 yi arayıp ambulans çağırmamız lazım galiba. Ne yapacağımı bilemedim, bekleyemiyorum

3 günü geçen ateş olursa veya iştahta azalma, aşırı düşkünlük, halsizlik, uykuya meyil gibi durumlardan biri veya birkaçı olursa acile gecikmeden başvurun. grafi çekip, kan değerlerini görüp gereklilik halinde serum takmak, hastane yatışı vs gerekebilir. covid erişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da ağır seyredebiliyor.

  • bass solo take one  (24.09.21 01:09:38)
çocuk doktorumuz ibufen verebileceğimizi söylemişti.

  • kenarortay  (24.09.21 11:28:40)