Uzak mesafe

Merhabalar. 3 yıllık bir ilişkim var. Sevgili olduğumuzdan beri farklı şehirlerdeyiz. Uzak mesafe denemez aslında. 1,5 saatten az bir sürede buluşabiliyoruz. Ama şimdi iş durumu nedeniyle bu süre 2, 2,5 saate çıkabilir. Aslında yine uzak mesafe sayılmaz ama hemen gidilebilecek bir mesafe de değil.

Size sormak istediklerim şunlar.

1. Sizin uzak mesafe ilişkiniz en çok ne kadar mesafeydi ve ne sıklıkta ne kadar ay/yıl boyunca sürdürdünüz?

2. Aynı şehirde yaşayan sevgililer haftada kaç gün, ne kadar sürede görüşüyorlar?

3. Farklı şehirlerde yaşayan ama buluşma süresi 3 saati geçmeyen sevgililer haftada kaç gün görüşüyorlar? Yol ücretleri sizi zorluyor mu?

4. İş için ya da sevgilinizle buluşmak için en fazla gittiğiniz mesafe ne kadar? Kaç araç değiştiriyorsunuz? Ben son işimde 2 saat gidiş, 2 saat geliş şeklinde 4 saatimi yolda harcıyordum. Üniversitede de buna benzer şekildeydi. Sizin yol maceralarınız ne durumda?

Bunları aslında biraz motivasyon olabilir diye soruyorum. Motivasyona ihtiyacım yok ama yine de 2, 3 saatin çok olmadığını duymak iyi hissettirebilir. Teşekkür ederim cevaplar için. Son olarak bu durum taşınana kadar ya da evlenene kadar böyle devam edecek. Belirsiz bir durum değil.

3 yıl boyunca Sakarya - İzmir ilişkisi yaşadık. 3. yılın sonunda da evlendik.
İlişki güzel devam ettiği sürece diğer şeylerin pek bir önemi kalmıyor

  • baharat  (21.09.21 15:23:50)
1) amerika-türkiye. 1 seneyi biraz geçti beraberliğimiz, 2 ayda bir buluşup 1-2 ay kesintisiz vakit geçiriyoruz.

4) mısır'a gittim iki kez, orada buluştuk. ve balkanlar. o kalkıp amerika'dan buraya geliyor.

bence 2-3 saat hiçbir şey değil, haftada en az bir kez rahat görüşülür. ciddi, olgun ilişkiler uzak mesafe kaldırabiliyor. tabii bu uzak mesafenin bir noktada kapanması lazım. biz avrupaya taşınacağız mesela kısa zamanda. çevremde sağlıklı uzak mesafeler de gördüm, siz niye berabersiniz ki diye düşündüğüm uzak mesafeler de. tamamen size bağlı ama bence yürütebilirsiniz, neden olmasın.
  • aweamadeus  (21.09.21 17:00:57 ~ 17:03:10)
duymak istediğin şeyi duymak istediğin için değil de inandığım için söylüyorum: birbirini seven insanlar için mesafelerin önemi yok. tabii ki zor olabiliyor, problemler yaşanabiliyor ama işin sonsuza kadar böyle gitmeyeceğinin farkındaysanız ve bir araya gelmek için yakın geleceğe ümitle bakabiliyorsanız sorun olmamalı.

bak burada da yazılmış zaten. kendim farklı örnekler biliyorum. millet yerine göre BEŞ SENE farklı kıtalarda yaşadıktan sonra bir araya geliyor. ha çoğu insan için sürdürülebilir ve makul değil bu ama sonuçta ilişki iki kişinin arasında olan bir şey. başkası yapamaz, sizin dinamikleriniz ve karakteriniz buna uygundur, siz götürürsünüz.

o yüzden aslında benim yazdığım da dahil kimsenin ne dediğine bakmaman lazım. siz iyiyseniz, iyisinizdir. gerisi hikaye.
  • alevli deniz sortu  (21.09.21 17:07:10)
ahanda tam benlik soru :)))

1- benim uzak mesafe ilişkim rutin olarak 6-7 saat mesafedeydi, daha uzağa gittiğim de oldu. yaklaşık 4-5 sene civarında sürdü.
2- aynı şehirdeyken (yaklaşık 1 yıl) hemen hemen her gün görüştük :)
3- 3 saati geçmeyen bir fark olmadı hiç, ya yakındık ya da uzak. yol masrafı zorluyordu bazen ama birinci önceliği ona verdiğim için hiç pişman olmadım.
4-örnekle açıklayayım, cuma gecesi saat 00:00'da otobüs ile 6 saat yol gittim, cumartesi gününü birlikte geçirdik. cumartesi akşamı 00:00'da otobüs ile 6 saat yolu geri döndüm. dönüşümde uçağa biniş için biraz acele etmem gerekse de uçağa yetiştim ve 90 dakika kadar uçak ile 1000 km "iş" için yol gittim. aynı senaryoyu 1 ay sonra "sevgilimle" buluşmak için tekrarladım.

son olarak, sizin ki gibi bu durum belirsiz bir durum değildi.
sonuç olarak, evli ve mutluyum. iyi ki yapmışım :)))
  • pccopath  (21.09.21 17:49:41)