Yeşil renkte küçük akrep?

Merhaba, oğlumu parkta dolaştırırken (Kadıköy koşuyolu parkı) oğlumun bisikletinde gezinen yeşil renkte küçük bir akrebin dolaştığını gördüm. Konu ile ilgili hiçbir fikrim yok açıkçası, bu tür tehlikeli midir? ( hayatımda ilk defa akrep görmemden dolayı fotoğrafını çekmeyi unuttum.

türkiye'de zehirli akrep türü olmadığını okumuştum geçenlerde.

  • reanarchy  (20.09.21 16:13:27)
Türkiye'de öldürücü derecede zehirli akrep türü var. Ancak bunlar hep Güneydoğu Anadolu'da.

  • ultranil07  (20.09.21 16:50:52)
@ultranil07 +1, batıda ciddi zehirli akrep yok benim bildiğim de.

Beni İzmir'de akrep sokmuştu. Biraz can acısından başka bir sorun olmamıştı. Zaten sağlık kuruluşlarında panzehir oluyor. Sizin gördüğünüzden de pek bir sıkıntı olmazdı ama yine de sokmadığı iyi olmuş tabi.
  • ozgurluk savascisi  (20.09.21 17:28:42)
yesil derken soyle bir sey mi?
upload.wikimedia.org

  • rm  (20.09.21 20:38:51)
@rm evet evet tam bu fotoğraftaki gibi

  • velasco  (20.09.21 20:52:20)
birisi elinden kacirmis olmali. sari filistin akrebi diye geciyor. dunyanin en zehirli akrebiymis.

en.wikipedia.org
www.cnnturk.com
  • rm  (20.09.21 21:01:39 ~ 21:02:24)
Yok artık. Koşuyolu'nda ne arar bu akrep. Ucuz atlatmışız desene

  • velasco  (20.09.21 21:09:55)
hemen belediyeye yetkililere haber verin, mazallah insanı öldüren çocuğa ne yapmaz, bu hayvanlar acayip ürüyor. ilaçlarlar mı ne yaparlar bilmem de.

ben çocuk olsam bunu görsem a ne güzelmiş deyip kesin ellerdim.
  • killerbee  (20.09.21 21:26:58)