Multivitamin

Solgar vm2000 kullanıyorum 2 aydır ama pek memnun kalmadım iştahımı çok açtı ve idrar rengini sapsarı yaptı,İçeriği yoğun farklı markalara geçmeyi düşünüyorum tavsiyelere açığım

simdi belki kizacaksin ama multivitaminlerin yarar veya zarar sagladigina dair tek bir bilimsel kanit yok. plasebo ile karsilastirmali ve uzun soluklu deneyler de bunu gosteriyor. denememekten degil yani, yillar suren yuzbinden fazla kisinin katildigi deneyler bunlar. sonuc olarak eldeki veriye gore bir etkisi varsa tamamen psikolojik.

idrar rengi degisimi olayi mumkun ama istah acacak bir mekanizmalari yok. istahin acildiysa baska sebepledir yani.

ille kullanacagim bilim fasa fiso, para da benim diyorsan baska meshur bir marka al, icin rahat etsin. temiz bir urun olduktan sonra cebinden baska bir seye zarari da yok. "bunun etkisi soyle, oburunun boyle" diyen sadece yasadigi placebo etkisini tarif ediyordur cunku, bir sey farketmez yani.
  • robokot  (09.09.21 03:09:46 ~ 03:12:19)
Öğrenciyken düzgün beslenmediğimi düşündüğümden Solgar'ın bu ürününü kullanıyordum. 2 şişe bitirdikten sonra kan tahlilinde b12 normalin çok çok üstünde çıkmış, doktorun "ihtiyacınız yok"uyla bırakmıştım.
Kan değerlerini etkiliyor ama hiçbir multivitamin sizi enerji ile doldurmaz. Supradyn, Pharmaton falan hep yalan. Onları da denedim:) Değerleriniz normal sınırlar içindeyse hiçbir yararları olmuyor.
Sizi enerji ile dolduracak tek şey "ekranlar"dan uzak durmak. Arada kahve bile içmeden günü geçirdiğim oluyor.
  • ganbatte  (09.09.21 08:23:09)
ben arada eczacıbaşı medigard kullanıyorum, memnunum da başındaki maganda çıkınca alternatif arayışına girdim.

  • passion rules the game  (09.09.21 08:28:05)
www.hepsiburada.com

bunu kullanmaya başladım
  • nahtoderfahrung  (09.09.21 08:55:42)
tavsiye olarak her gün değil de haftada 1 al derim. ek olarak bana c vitamini haplarda saklanamaz gibi geliyor. onu mutlaka günlük taze alırım. d vitaminin de bebeklere verilen sıvı formunu haftada 1 çay kaşığı + her gün güneşe kolunu bacağını biraz tutmak. magnezyum çinko kondroitin ayda 1.

  • ycm  (09.09.21 09:44:24)
ne için alıyorsun?

spirulinayı tavsiye ederim.
bir de omega 3 aldın mı mis.
  • janderzel zartanyan  (09.09.21 10:01:46)
Aile hekimine veya dahiliyeye gidip enerjinizin düşük olduğunu ve vitaminlerinizi ölçtürmek istediğinizi söylerseniz, tahlil yaparlar. Böylece hangi vitamin ihtiyacınız olduğunu öğrenir, ona göre önleminizi alırsınız. Diğer türlü hem cebinize, hem vücudunuza yük multivitaminler.

  • gmzo  (09.09.21 10:05:13)
ben beta glukan kullanıyorum.

  • sizofren06  (09.09.21 12:37:32)