Başkasına Teslim Edilen Kargo

Merhaba,

Mng kargo,bugün kargoyu kaybetmiş.Sistem üzerinden baktığımda ürünüm teslim edildi gözüküyor.

Kurye ile iletişime geçtiğimde paketi kaybettiğini söylüyor.Bu durumda kurye hem teslim edilmemiş paketi hem ben teslim almışım gibi göstermiş.Hem de kendisini kaybettiğini itiraf ediyor.Olayda bin bir türlü soru işareti var zaten.Birincisi mng kargoda bir ürün teslim edilince ürün size teslim edildi mesajı gelir,o mesaj gelmedi.Sadece kurye dağıtıma çıktı mesajı geldi.Mng'nin sitesinden kargo takip butonu ile baktığımda saat 14.20'd3 teslim edildiğini gördüm.Ve oturduğum yere bir kez geldiğini söylüyor.Adam zaten kod vs ile de uğraşmıyor.Kapiya bırakıp gidiyor.Pazartesi gününde bizim siteye benim başka kargomu farklı boğa kapının önüne birakmis.Gene o kişi adına geldiğini söyledi.Ben de o şahsa gittim.O şahıs saat 14.20 değil de akşam üzeri geldiğini söyledi kargocularin.Adam kaybettiğini söylese,ürün teslim olmasa anlarım.Ama bana teslim edilmiş gözüküyor.Ama ben teslim almadim.O şahısa kapısına bıraktı muhtemelen o sahista aldı gibime geliyor.Gidip konuştum kişiyle ama öyle bisiy olmadı diyor.Yani aynı anda kaç kişi birden itham altında.

Bu durumda ne yapılması gerekiyor tam olarak.

E ticaret alisverisi ise satici sana parani geri verecek sonra gidip onlardan tazmin edecek

  • floydian  (09.09.21 00:27:28)
bence e-ticaret ya da şahıs olsun kargo sisteminde teslim edilmiş görünen bir ürünü iadesi olmadan ücret iadesine yanaşmaz,
kuryenin itiraf etmesini samimi bulmuyorum. muhtemelen zaman kazanmak istiyordur.
bana göre yapman eğer ödeme kredi kartı ile yaptıysan chargeback işlemi başlatman
  • meko  (09.09.21 00:37:43)
nasıl başkasına teslim edebiliyor. normalde kuryenin ulaşamadığı bir sms kodu size gelmiş olmalı. ve o kod ile sistemden teslim bilgisini girmiş olmalıydı. bunu bir yoklayın.

  • orpheus  (09.09.21 05:43:17)
Abiler, ortalık bu tip dolandırıcılıkla doldu taşıyor. Maddi değeri yüksek kargoları alıcı teslim almadan araya girip kargo şubesinden teslim alıyor dolandırıcılar. Dikkatli olmak lazım.

Ve özellikle, sakın ola maddi değer arz eden bir ürünü kendi kutusuyla göndermeyin. En olmadı başka bir kutu veya ambalajın içine koyun.

Herhangi bir kargo şubesine girin, ortalıkta bir sürü adı-adresi-içeriği belli olan kargo dolu. İnternetten laptop vs. alırken mutlaka birkaç lira daha verip hediye paketi yaptırın. Daha yeni, bir tanıdık 30,000 liralık bilgisayarını kargoda kaybetti. Uğraşıyor şimdi.
  • samterk  (09.09.21 10:03:41)