türkiyeden yabancılara hediyelik yemek

ne gidebilir? baklava aşırı tatlı geldi bir dilim baklavayı 3 kişi yediler. lokuma bayılmadılar. tatlı pek sevmiyorlar genel olarak... leblebiyi daha çok beğendiler.

pişmaniye. en azından şaşıracaklardır

  • re noreno  (08.09.21 22:25:47)
Türk kahvesi seti (cezvesi vs ile beraber), soslu kuruyemişler (soslu mısır, kaplamalı yer fıstığı filan), türkiyeye özel cipsler (doritos turca, yoğurtlu yeşillikli filan), kestane şekeri (özellikle yüzde yüz kestaneden oluşmayanlar daha az şekerli)

  • inawen  (08.09.21 22:58:04)
kestane şekeri + 1. sucuklu ceviz. cezerye gibi atıştırmalıklar. pestil. helva. pişmaniye. tarhana çorbası için tarhana ilginç olabilir. çay ve çaydanlık. kahve ve kahve cezvesi. bozulmayacaksa iyi kalitede yöresel peynir.

  • photo85  (08.09.21 23:40:26)
Pişmaniye olabilir. ofise gideceği için böyle kahve seti çay seti uygun değil. cips de olmaz soslu kuruyemişe de bayılmayabilirler. kestane şekeri burda da var. pestil cezerye atıştırmalıklar da olabilir. başka tekliflere açığım

  • mirafiori  (09.09.21 00:01:46)
ben lokuma bayilmayan yabanci gormedim, yedikleri lokum bayat olabilir mi?

ben turkiye'den donuste ofise hep ali muhiddin hacı bekir'den 1-2kg lokum gotururum, tazelik/lezzet garanti.
  • cooperr  (09.09.21 00:28:11)
Cevizli sucuk, cezerye, ceviz ezmesi gibi urunler cok tatli degil.
Tutku gibi atistirmaliklari sevdi bizimkiler.
Findikli, antep fistikli beyaz veya normal cikolata.
  • icim urperiyor  (09.09.21 00:42:02)
baklava ve lokumda sorun ciktiysa pismaniye'yi unut bence. yemesi turkler icin bile sikinti. asiri sekerli, her yere dokulen bir sey ve yapis yapis.

bence lokumu bir daha degerlendir. lokumu seviyorler/sevmiyorlar demek yanlis cok genis bir kavram. kesinlikle cifte kavrulmus, tercihen fistikli kucuk kuplu cesitlere yonel, asiri yapis yapis ve her yere dagilan cinslerindense.

kuru kayisi ve incir dunyanin hicbir yerinde turkiye'deki kadar populer degil. dolayisiyla is arkadaslarinin alisik olmadigi bir sey olarak ilginc gelebilir. hazir yapilmis kuru meyve tabaklarina bakabilirsin.
(ikisinin de bir numarali ureticisi turkiye dolayisiyla bunlar turk meyvesi baglami yakalanilabilir en.wikipedia.org en.wikipedia.org )
  • hot potato  (09.09.21 02:55:47 ~ 02:56:08)
Her dönüşümde lokum götürüyordum. Sonra bir gün aklıma geldi pişmaniye de götürdüm, bir daha lokum taşıma dediler :) Lokumu genel olarak biliyor insanlar, bizim versiyon pişmaniyeyi daha az biliyorlar sanırım, çok da beğeniliyor.

  • evrim halkasi  (09.09.21 03:09:34)
bireysel hediye ise fiskobirlik götür, almanlari kiskandiriyorum :).
toplu olarak gruba falan aliyorsan kahve dünyasindan badem ezmesi ile lokum alip geciyorum.

bir de lokum cok degisken birsey, kahve dünyasi degilde kaliteli bise istersen servet sekerlemeye bakabilirsin.

+ almansa bunlar sasirdim. degillerse de kök yesinler, bizim gruba gelen japon ve araplarin ne getirdigini bilmesem bisey demezdim.
  • durgunfoton  (09.09.21 12:16:00 ~ 12:28:35)
Benim çoğu arkadaşım cezeryeye bayılıyor nedense.
Maraş sucuğu da olabilir.

  • marla is in my head  (09.09.21 14:52:45)
Lokumları kaliteli almıştım, seçmece yaptım işte fıstıklı narlı sakızlı falan. beğenmediler değil beğendiler ama bayılmadılar sadece. Tavsiyeleri dikkate alıp alacağım 1-2 bişey. muhtemelen pişmaniye+bişey daha.

  • mirafiori  (10.09.21 00:51:46)