bisiklet aksesuarları konusunda yardım

Flexi 121d katlanır bisikletime aparat almak istiyorum. Şu an sadece internetten aldığım u kilit, ve usb
şarjlı ön far var elektronik zili olan. Entegre zil de var. A ntalyadayım ve her gün olmamak kaydıyla
1-2 saat civarı sürüyorum uzun olarak. Normalde markete kısa git geller var

Sele çalınmaması için de ekstra şöyle bir kilit alayım diyorum, gereksiz mi sizce?
www.decathlon.com.tr

ve ekstra böyle bir kilit:
www.decathlon.com.tr

şifreli veya
www.decathlon.com.tr

bir de telefon tutucu var da eğiliyor sürekli lastikli olan. o yüzden şöyşle bbir şey alayım diyorum ve kolay telefonu çıkarıp koyabileceğim. harita açıyorum çok
www.decathlon.com.tr

içlik demiş ama bunu giyemez miyim normal
www.decathlon.com.tr

arka farım da yok. kedi gözü var sadece. yamnıp sönen şöyle bir şey almam gerekiyor diye düşünüyorum:
www.decathlon.com.tr

34 km hızdan fazla hız yapamadım. onu da düz yolda şansa yaptım. normalde 15 km civarı hızlayım ama
trafikte olduğum için yolda oldupum için kask alayım diyorum.

dirseklik dizlik de istiyorumn çünkü düştüğümde yere sürtünecek ve tahriş olacak. sizce gereksiz mi?

decatlon harici de alabilirim trendyol vs ama daha kaliteli ve güve nilir diye düşündüm.

Yakınımda decatlon var da bu attığım çoğu ürün orda yoktu. ta vsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler

Trafiğe çıkıyorsan aynan da olmalı.kask ve ayna önceliğin olsun bence ;)

  • kediperili  (08.09.21 00:16:02)
Bisikleti uzun süre bir yerlerde terk etmiyorsan sele kilidi gereksiz.
Anahtarlı kilit de şifreli kilit de max 5 dk içinde etkisiz hale geliyor.
Public bir yerde uzun süre sahipsiz kalacaksa ikisi de işe yaramaz.
Ha markete girip çıkana kadar iş görürler.

Arka lamba Decathlonunki fazla pahalı.
Daha ucuz bir sürü alternatif var.
Ama özellikle akşam yol yapacaksanız daha ciddi bir şey gerekir.
Bunlar sadece çok zayıf bir uyarı veriyor malesef.

Kask kesin alın lütfen.
dirseklik dizlik de faydalı ama 30'lu hızlar gayet makul.
Yine de alırsanız faydası olur tabi.

Ayna da trafik için önemli.

Ben çok fazla gece sürüşü yapmadığım için decathlonun kafa lambalarını kullanıyorum, daha ucuz hem de daha çok ışık veriyor hem ön hem arka için.

www.decathlon.com.tr
  • mhm  (08.09.21 00:37:20)