Göz Muayenesi ve Çizdirme (İstanbul)

merhabalar, gözlerim 6 numara ve artık çizdirmek istiyorum. ancak göz kuruluğu gibi sorunlarım da var. öncelikle gözlerimin buna uygun olup olmadığını görmek ve ona göre plan yapmak istiyorum. 2-3 yıldır göz doktoruna gitmiyorum ve göz numaramın değişmiş olma ihtimali de var çok az. şimdi bütün bu sürece başlamak için bir hastane veya doktor arıyorum. önerileriniz var mıdır? bildiğiniz doktor veya önerdiğiniz bir yer? süreçle ilgili farklı önerileriniz varsa duymayı çok isterim.

İstanbulda ikamet etmeme rağmen tüm göz tedavilerimi ameliyatlarımı Bursada yaptırıyorum.Size isim/hastane tavsiyesi veremem ama zincir göz hastanelerinden uzak durmanızı tavsiye ederim.

  • arenas  (05.09.21 16:39:42)
Yaşa da bağlı olarak gözde yapılan muayene sonrası bir tespitle doktor, gözün ameliyat için uygun olup olmadığını söyler.
Ayrıca ameliyat sonrası gözün tekrar eskiye dönme ihtimalini de doktora sorun.
Göz kuruluğu zaten varsa ve ameliyatta düşünmüyorsanız lens asla kullanmayın. Uzun süreli kullanımında kurulanma tehlikesi var.
  • Erva  (05.09.21 16:42:48)
sana tek tavsiyem gerçekten içine sinen bir yerde yaptır, gerekirse 2-3 farklı doktora gözük. Veni Vidi Vici hastanesine gittim tetkiklerimi yaptılar kornea incelmesi var bende "ooo sana olur bu hemen yaparız şöyle güzel olur" falan dediler (seninle aynı göz numarasına sahibim). sonra sinan göker'e gittim bayıldım muayene parasını, adam direkt dedi ki ben sana ameliyat yapmam, bu kornea kalınlığı ile ameliyat olursan 5 yıla kör kalırsın. sonra çizdirmekten bağımsız birkaç doktor ile daha görüştüm, onlar da korneanın ince olduğunu ve göze müdahale yapılmaması gerektiğini söylediler. aynı şekilde benden daha az sorunlu göze sahip bir arkadaşım ameliyat oldu (veni vidi vici'de) şimdi sürekli sorun yaşıyor

  • wendyangelamoiradarling  (06.09.21 10:32:56)