Katarin kullanımım sonrası gelişen ekstrasistol atakları? Lütfen yardım:(

Arkadaşlar grip oldum eşimle beraber covidden şüphelenip test yaptırdık negatif çıktı. Günde 3’er defa Katarin kullandım ve 3.gün sonrası yoğun ekstrasistol atakları yaşamaya başlayınca yarım dideral aldım büraz oldun hafifledi. Daha sonrasında kalp doktorunu aradım Katarin böyle bir etki yapabilir tam dideral al sabah akşam dedi fakat sabah uyandıktan sınra ilaç alana kdar sıkıştırıyor sonra ilaç aldıktan sonra nispeten azalıyor ve akşamki ilaçtan sonra hiç kalmıyor. İlaveten öğle yemeği sonrası artıyor. Dayanamayıp doktora gittm ve kalp ekosuna baktı herşey normal dedi. Sabah 25mg akşam 25mg beloc verdi. Şu an 2 günlük dideralden sonra bugün beloca başladım fakat ekstralar yine azalmadı bugün de 200-300 tane olmuştur her olduğunda da hissediyorum. Panik atak anksiyetr geçmişim var ve şuan hipertiroidi tedavisi görüyorum ancak hormanlarım normal seviyelere indi ötroid haldeyim. Taşikardi vs vardı hipertiroidi varken hiç kalmadı. Ama bu illet çok kötü sürekli sıkıştırıyor ve tekli oluyor ikili üçlü falan değil 5 normal 1 ekstra 20 normal 1 ekstra gibi sürekli boğazımda o teklemeyi hissediyorum. Yani bu kalbin elektrik sistemini mi bozdum nedir bu yani düzelmez mi kendi kendine ?Geri dönüşü olmayan bir hsar mı verdim kendime acaba ? Lütfen bilen veya uzman bir arkadaş cevap verirse çok sevinirim.

Ben hiç antigribal ilaç kullanmadım ama aylardır bu ataklar bende de var. Resmen ömür torpusu, alıç çayı biraz rahatlatıyor.

Ne zamandır yaşıyorsunuz atakları, anksiyete de tetikliyor sanırım. Gerçi bunları yaşayıp kaygısız kalabilmek de zor
  • art vandaley  (03.09.21 20:47:48 ~ 20:48:41)
Git bi ritm holter taktır, ne varsa çıksın ortaya. Bunları anlattığın halde ritm holter takmayan kardiyoloğu da değiştir bence.

Bana kendinizi gereğinden fazla dinliyormuşsunuz gibi geldi. Öyle bir huyun var, doktor da bunu biliyorsa ona göre düzenlemiştir muayeneni de tedavini de. Kalbini bi süre unut bence.

Arabayla İstanbuldan Bodruma gidiyo olsan ve hep acaba motorda anormal bir ses mi var diye düşünsen o yolculuktan zevk alır mısın?

Kalbini o kadar dinlersen yaşantın o hale gelir işte.

Adam ekonu çekmiş bakmış bişey yok demiş işte. Daha ne yapsın. Her insanda onlarca ekstrasistol olur. Onun şiddeti ve sayısı bir anlam ifade eder. O meret de sen saymaya başlarsan seninle kafa buluyormuş gibi sayıyı arttırır.

Sakin ol. Hayattan zevk almaya bak.
  • Mirket  (03.09.21 23:02:51)
@Mirket ritm holter önceden taktırmıştım hipertiroidi döneminde taşikardiler oluyordu doktor o yüzden gerek görmedi. Kendimi fazla dinlediğimi düşünüyorum evet mesela kalp atışlarımı hissediyorum çoğu zaman belki de bu da etkiliyordur. Yani eski holterde 50-60 tane çıkmıştı ama hissetmiyordum. Şu an hissediyorum 1000-2000 tane olduğunu düşünüyorum. Kalbimi nasıl unutacağım bu konuda öneriniz var mı?

  • un4given  (04.09.21 12:13:36)