Bit pazarı büyük avantaj değil mi

yoksa ben mi işsizliğimden bit pazarından sağlam ve ucuz şeyler bulma hayalleri kuruyorum

tavsiye ettiğiniz bit pazarı 2.el pazarı var mı (ist.)

tşk

ileri okuma
(git: 1129169) > Neden bit pazarı kültürü yok?

Tarlabasinda gece 12den sonra kurulan, yuzde 90i cercop olsa da ise yarar seyler de cikabilen bitpazarini mi soruyorsunuz yoksa ferikoy'deki gibi tum tezgahlarin duzenli oldugu, eski pusku seylerin "vintage" diye itelendigi bitpazarlarini mi?

Turkiye'de "garage sale" mantigi cok olmadigi icin ben pek ise yarar bulmuyorum ikisini de.
  • brkylmz  (30.08.21 22:27:37)
tarlabaşındaki nerede tam olarak?

tuzla tepeören ve kadıköy bit pazarlarını gördükten sonra bu soru peydahlandı esasen kafamda. bu yerlerin gezildiği vidyo www.youtube.com
  • comp  (30.08.21 22:48:04)
Türkiye'de 2. el kültürü yok ki?? 5 sene önce alınan şeyi 0'ından 10% düşüp satmaya çalışanların olduğu bir ülkede bit pazarı kültürü de çok işlemez.

  • aguen  (30.08.21 23:14:03)
Kadıköy cuma pazarının ikinci el kısmı bence çok iyi.

  • suicides underground  (30.08.21 23:20:43)
Bit pazarı kültürü yok çünkü dünyanın bir çok yerinde bu kültür artık yerini letgo gibi uygulamalara bırakıyor. Letgo'dan acayip ucuza süper şeyler aldım şimdiye kadar, böyle bir merakın varsa letgoyu kurcala derim.

  • roket adam  (31.08.21 00:30:51)
5 sene kadar İzmir'de aktif olarak her pazar (ve hafta içi açılan ufak pazarlara) gittim. Çok spesifik eski şeyler topladığım için benim için inanılmaz verimliydi. Ha arada apalakasız günlük kullanılacak şeyler de denk gelip alıyordum.

Bit pazarı müthiş bir şeydir. Birinin çöpü başkasının hazinesidir.
  • hedep  (31.08.21 01:26:15)
Ek bilgi: kadıköy cuma pazarı fikirtepe’nin bitip hasanpaşa’nın başladığı yerde. Mandarins blokları var onun tam karşısında kuruluyor. Metroyla Göztepe durağında inince tam pazarın içine çıkılıyor.

  • suicides underground  (31.08.21 08:14:39)