yayla ve ta!da! hazır yemekler

Bunların kalitesi nasıl genelde? Mesela Yayla'nın domates çorbasının içeriğine baktım (Legurme diye geçen) çok zararlı gelmedi içeriği. Lezzeti de şu knorr'un bardakta yapılan çorbalarından bi tık bile iyiyse direkt bunları mı depolasam evde? Oturup kendim çorba yapmakla uğraşmam çünkü ama arada sıcak bi şey girsin mideye, çabuk çorbayla da tat konusunda sıkıntım yok çok ama içeriği daha sağlıksız gibi.

Bunun dışında barbunya pilaki, bulgur pilavı ve makarna çeşitleriyle ilgili de bilgi alabilirim.

Bi de tada'nın salsa soslu tavuk ve ankara tavası ilgimi çekti ama ikisinin fiyatı da baya yüksek geldi. İkisiyle bi öğün yapsan 40 lira ediyor, o paraya dışardan ortalama üstü bi yemek söylenir çok rahat. Bu paraya değiyo mu ki anlamadım.

Hazır çorbaları oldum olası sevmedim maalesef. Sadece bim'deki konservelenmiş barbunya efsane lezzetli, bunu söyleyebilirim.

  • burty  (30.08.21 17:37:18)
Çorba yapmak dünyanın en kolay şeyi 150 liraya bir el blender ı al, o paketler öğün olarak ucuz görünse de uzun zamanda pahalıya geliyor evde 10da 1 fiyatına yaparsın

  • freebird5406_2  (30.08.21 17:37:38)
@burty

ben de tat'ın konserve barbunyasını seviyorum baya ama bunlar da güzelse çeşit olarak denerim diye düşündüm :d

@freebird

yani haklısın tabi, evde yapmak hem kolaydır hem daha ucuzdur da şimdi bu sorunun cevabı bu mu :( çorbayı aşırı seven biri değilim zaten ve bulaşığıyla falan da uğraşacağıma pratik şekilde halledecek bir ikame mi bunlar diye soruyorum. Yoksa haklısın evde yapmak daha hesaplı ve güzeldir tabii ki
  • nundu  (30.08.21 17:43:45)
karfurdan çorba bardağı ve knorr hazır çorbaları al bak keyfine. bi su tutarsın temizlenir

  • nahtoderfahrung  (30.08.21 17:45:51 ~ 17:46:01)
Yaylanin bulgur pilavi, mercimek corbasi ve ezogelin corbasi cogu lokantadan daha iyi seviyede. Isitirken azicik tereyagi ekleyip denerseniz cok memnun kalirsiniz. Getir veya kendi sitesinde %50 indirimli zamanlari sikca oluyor, yakalayip aliniz.

Yurtdisinda en buyuk kurtaricim oldu kendileri. LeGurme yaylanin yurtdisi markasi, normal yayla markali urunlerle tad farki yok kendi gozlemlerime gore
  • bozbaykus  (30.08.21 17:48:49)
Pandemide yaylanın domates ve ezogelin çorbalarını denedim.

Domates biraz ekşi geldi ama ezogelin gayet iyi öneririm.

Tada'nın da tavuk ve taze fasulyesini denedim. Fena değiller, fasulyenin yağından olsa gerek garip geldi. Tavuğu daha başarılı
  • ceketimi alip cikcam  (30.08.21 17:51:36)
yayla’nın mercimek çorbası ve barbunyası berbat. çoğu ürünlerinde siyez, kinoa tarzı şeyler var nedense. pilavlarını beğeniyorlar, makarnaları çok yağlı.

  • my name is ferdinand  (30.08.21 18:22:38)
Bulgur pilavı, özellikle de mercimekli olanı iyi. Çorbaları gayet iyi.
Makarnaları çok kötü.
Nohut ve fasulyesi için de iyi denebilir.
  • michael_knight  (30.08.21 20:26:29)
Tada ankara tava ilk yediğimde efsane geldi. Sonra yiyemedim garip bi koku aldım. Belki ilk yiyişimde çok açtım
Mecbur kalınca yenir

  • photo85  (30.08.21 21:55:52)
Yaylanin makarnalar efsane kotu.

Mercimek, ezogelin ve yayla corbasi guzeldi.

Pilavlarini begendim. Sehriyeli, nohutlu olanlari denemistim.

Bence alinip dolaba konulabilir bu saydiklarim.

Konserve patlican kizartmasi, dolma ve barbunya da alinip bir koseye konulabilir bence.
  • 2oda1salon  (31.08.21 11:52:05)