İstanbul ev tutulacak yer

Herkese selamlar,

İstanbul'a taşınıyorum.2+1 Kiralık ev bakıyorum, iş yerim itü-ayazağa metro istasyonu dibinde Maslak'ta.

Sizce nerelerde ev tutabilirim, semti düzgün oturulabilir ve ulaşım metro/marmaray veya metrobüs ile sağlanabilecek şekilde. Max 1 saat.

Bütçe 2.500-3.000 arası.

Ümraniyede çakmak ve armağanevler uygun gibi geldi, buralar nasıl semtler bilgisi olan var mı? Veya Maltepeyi tavsiye eder misiniz?

Her türlü tavsiyeye açığım, tikler kesinlikle gelecek.

Şimdiden teşekkürler.

Ümraniye ve maltepe çok uzak maslak'a. Avrupa yakası'ndaki ilçelerden ev kiralasanız daha iyi olur yol açısından.

  • GoodMorningTeacher  (30.08.21 00:56:36)
ümraniye de, maltepe de maslak'a çok uzak. hayatın yolda geçecek ve iş gidiş gelişinde büyük çile çekeceksin. en azından köprü geçişinden kurtul derim, avrupa yakasında bak yani.

  • roket adam  (30.08.21 01:01:40)
hayatin yollarda gecer. en azindan avrupa yakasi bir yer olsun. 1 saat her gun git gel 2 saat eder. sabah uykudan, hayatta da zamandan kiymetli sey yok.

  • robokot  (30.08.21 01:25:57)
Anadolu yakasında nereye bakarsan bak bir süre sonra o yol çekilmez hale gelir, Avrupa yakası bakmak daha iyi olur.

  • lappuntamento  (30.08.21 02:44:47)
o dediğin ilçelerden ev tutarsan en az 3 araç değiştirmen gerekir. sabah o trafikte maltepeden veya ümraniyeden daha ilk araçtan inip metrobüse geçmen 1 saate yakın sürer. ümraniye'de bi ihtimal ama maltepe'de o dediğin rakamlara düzgün 2+1 bulman da mucize olur.

gültepe'den bakabilirsin. biraz sorunlu muhittir ama sonuç olarak dediğin rakamlara da daha iyi ve işine yakın bi yer bulman pek mümkün değil. mümkünse hiç gelme ama ille de geleceksen basit bi odanın kirasının 1500 liradan başladığını baştan kabullen ki gerçeklerle yüzleşmen kolay olsun.
  • johnnie w lker  (30.08.21 02:58:40 ~ 02:59:40)
Arkadaşlar çok teşekkürler cevaplar için.

Tuttuğum evde seneye evlenip eşimle beraber oturacağım. O yüzden biraz evin içinin düzgün ve semtin iyi olmasına dikkat etmeye calısıyorum.

Avrupa yakasında bu bahsettiğim şartlarda evler bu fiyatlara imkansız gibi duruyor ancak İstanbul u bilmiyorum tabi.

Ben metro ile 1 saatlik yola razıyım, avantajı şu: hibrit calısıyorum ve ofise sürekli gitmiyorum.

Avrupa yakasında bu bütçe ile nereleri tavsiye edersiniz?
  • felixtg  (30.08.21 09:07:28)
Pangaltı, Osmanbey, Şişli, Fulya, Cevahir avm’nin arka sokakları çok güzel. O fiyatlara da uygun yer bulabilirsin. Metro da yakın bu lokasyonlara maslak’a da yakın. Aklınızda bulunsun.

  • makarnacanavari  (30.08.21 11:09:45)
maltepe gayet guzel evliyken yasayabileceginiz bir yer. maskska ulasim zor evet ama semt yasanir fakat yine butcenizi biraz kasar. aydinevlerden bulursaniz da kucukyali metroya yurume 10 dk mesafedeki yerlere bakin digerleri e5 sahil arasi bakin. e5ten fazla kuzeye giderseniz maltepenin kotu mahallelerine gelmis olursunuz.

araba varsa girne mahallesi de bakabilirsiniz araba yoksa hic dokunmayin cubku yeni yapilanan pek bi sey yok mahallede sadece yeni ve ucuz ev bulmak icin bir de e5 ulasimi guzel bir yer
  • ala09  (30.08.21 11:15:48)
üstad metroyla 1 saat yol giderim sorun olmaz demeden önce mutlaka bir gün gel ve metroyla 1 saat yol git. istanbul dışından gelenler turist olarak gelince boş metroya binip sıkıntı olmaz diyorlar ama iş giriş çıkışında, kışın falan o metro metrobüs inanılmaz kalabalık oluyor. hayattan soğursun. arkadaşların dediği gibi gültepe en mantıklısı. ümraniye, maltepe falan bunlara kesinlikle gitme. hele araba alıp e5'ten gidip gelmek gibi bir hata sakın yapma. saatler sürer.

  • roket adam  (30.08.21 12:10:31 ~ 12:10:59)
Anadolu yakasında en iyi seçenek Marmaray hattına yakın bir yerde yaşamak olabilir. Marmaray + metro aktarmasıyla, tek aktarma ve hiç trafiğe girmeden Maslak'a kadar gidersiniz. Ama her iki hattın çılgın sabah kalabalığını da belirtmek isterim.

Bostancı'dan Maltepe'ye doğru Küçükyalı, İdealtepe, Adatepe'de Marmaray'a yakın ve güzel evler var ama kiralar çılgınca yükseldiği için bütçenize uygun denk gelir mi bilmiyorum.
  • kobuzchu kiz  (30.08.21 12:12:10)
Herkese çok teşekkürler arkadaşlar :)

Son olarak hibrit olarak calısacağımızı düsünecek olursak, evli çiftin yasayabileceği güvenlikte, deprem kaygısı az olacak (biraz yeni ev olursa daha iyi sanırım) nereleri tavsiye edersiniz?

Daha doğrusu siz benim yerimde olsanız ne yapardınız :) mantıklı seçeneklerim olursa esneyebilirim çünkü.
  • felixtg  (30.08.21 13:03:28)
Ben, bu şartlar altında şöyle yapardım;

Hacıosman metroya kolay ulaşımlı evlere bakardım. Şişli tarafları bana uymuyor çünkü. Bu tercihi de tek vasıta(metro) kullanmak için yapardım.

Aşağıdaki linkten hat haritalarına bakarak, sahibinden.com’da semtlerdeki örnek evlere göz atabilirsin.

İşe geç kalma/yetişme kaygım yoksa da en fazla 2 vasıtayla ulaşabileceğim bir semt seçebilirdim. Ama acil durumda bezdirir.

iett.istanbul
  • the she ronin  (30.08.21 20:31:03)
eğer süre konusunda esneyebilirsen beylikdüzü, avcılar taraflarına bakmanızda fayda var. oralarda fiyatlar hem daha uygun, hem yeni evler mevcut, hem merkez ilçelere göre şehir planlaması daha ferah, hem de nüfus az biraz daha seyrek.

tabi bunun yanında inanılmaz metrobüs ve metro yolculuklarına, göçmen nüfusun yoğun olduğu mahallelere hazırlıklı olmalısın. yalnız ben senin yerinde olsam bunu ciddi anlamda değerlendirirdim çünkü deprem beklenen bi şehirde eski evlerde oturmak intihar gibi. özellikle anadolu yakasının kadıköy, maltepe, kartal hattı fay hattıyla paralel.

korkmanı istemem ama uyarı anlamında eski evde neden oturmamalısın konusunu bu işin mutfağındaki kişi açıklamış. keşke hiç gelmemek üzerine bi planın olsa.

(#115063829)
  • johnnie w lker  (31.08.21 02:52:57 ~ 02:54:46)