yurtdışındayken TR banka uygulamalarının kullanımı

merhabalar, yurtdışına çıktığınız zaman yeni bir hat alıyorsunuz doğal olarak ve mobil bankacılık uygulamalarınızı da bu yeni hat üzerinden kullanmak istiyorsunuz.

bankalar tanımlı telefon numaranızın değişimine ise ancak şubeye giderek yapmanıza izin veriyor. telefon veya internet bankacılığı ile tanımlı telefon numaranızın değiştirilmesi mümkün değil.

yurtdışında iken şubeye gidemeyeceğime göre bu sorunu nasıl çözüyorsunuz?

Ben Avrupa’da yaşıyorum, Vodafone kredili hat götürüyorum. Hat kapanmasın diye kredi yüklüyorum SMS almak için de ücret kesmiyor. Çalıştığım bankalar yurtdışı numarasını kabul etmiyordu, o da aklında bulunsun.

  • seksli harf  (29.08.21 15:34:48)
mobil uygulama ile sim bagimsizlar. sadece 3D sifresi eski sime geliyor. onu da arada sök-tak yapıyoruz. ya da sadece sms alabilen bir 2. el telefon alıp ona takabilrisin. mobil uygulamar telefondaki kart deigsikliginden etkilenmiyor.

  • helenart  (29.08.21 15:36:12)
Cok sagolun. Asker için aldığım dandik teli götüreyim yanımda o zaman. Tr hattını ona takar sifrematik olarak kullanırım.

  • benevolent sun  (29.08.21 15:45:56)
kullandığın uygulama ile alakalı bir durum. ben garanti kullanıyorum sms yerine hızlı mobil onay var. onu kullanarak giriyorum. başka hattan giriş yapıyorum yani.

  • buenosdias  (29.08.21 16:23:30)
akbank, isbank, enpara, cepteteb: bunlara giriste bir sorun olmuyor, zaten hesap telefona tanimli oldugu icin tekrar tekrar sms gelmiyor.

isbankta internet bankaciligina girerken telefona bildirim geliyor oyle halloluyor. eger ille sms gereken bir durumsa turk kartimi takiyorum telefona, sms geliyor isimi hallediyorum. ekstra telefon goturmeye gerek yok bence, cok nadir ise yarayacak sonucta.
  • fakyoras  (29.08.21 16:35:41)
Burgan Mobil kullanıyorum. Tanimli olmayan hesaba EFT gönderirken teyit için telefonla arıyorlar. Mobil bildirim yetmiyor bu durumda hat şart.

  • benevolent sun  (29.08.21 16:58:45)
Turk hattıma 6 ayda bir kredi yukluyorum.

  • howfaristhesky  (29.08.21 18:52:19)