araba fiyatları gerçekten düştü mü?

sahibinden bakıyorum 2.el ama fiyatlar düşme yerine artmış gibi geliyor. baktığım arabalar clio,kia,pejo otomatik araçlar.

tam tersi arttı.

  • roe  (26.08.21 18:54:07)
İkinci eller arttı anlamsız bir şekilde.

Fiyatı 250-330 civarı olan sıfır araçların vergi dilimi değiştiği için fiyatları düştü ama ya bayide bir iki tane vardı ya da hiç olmadılar.

Çok az şanslı kişi faydalandı bu indirimlerden kısacası. Şu an çip krizi hala çözülmüş değil ve arzda sıkıntılar devam edecek kışın da.

Toyota üretimi %40 azaltacaktı örneğin globalde. Sakarya fabrikası da Eylül ortasına kadar kapalı.
  • chicha_v2  (26.08.21 19:05:22)
10 bin tl civarı arttı.

  • scholes  (26.08.21 19:37:17)
Hayir dusmedi. OTV matrahı düzenlemesinden (OTV indirmi degil matrah düzenlemesi, indirim yapilmis gibi konuşulunca uyuz oluyorum) dolayi bir alt vergi dilimine giren araclar zaten bir miktar indirim yapilarak bir alt dilimden satılıyordu. Dolayısiyla degisiklik olmadı.

2.elde de zaten bir dusus beklenemezdi ve olmadi da.
  • stavro  (26.08.21 21:28:40)
ikinci elde takip ettiğim marka modellerde 5-10 bin liralık ucuzlama oldu, öncesinde uç fiyatlardan tutturana mantğında ilanlar çıkıyorlardı onlar kayboldu.

232 bin sınırından verilen arabalar pahalandı 290-320 arası arabalar ucuzlamış oldu ama ellerinde yok çoğu firmanın, üretim kısıtlı.

En mantıklı araç bence corolla idi ama ekime kadar üretim yok galiba o zamana kur oynarsa alıcıları üzer.

B sınıfı bakıyorsun sanırım, 208ler ucuzladı, 308 ucuzladı. Corsa ultimate ucuzladı, 2. ele direkt etkisi az oldu ama.
  • atom karincanin torunu  (27.08.21 00:20:52)