Kaymayan Bot

Kaymadığına emin olduğunuz bot markaları/modelleri nedir?
Tek kriter kaymaması.
Her kış vücudumu kasarak yürümekten ve günlerce kas ağısı çekmekten bıktım artık.

Teşekkürler.

Vibram taban çok sağlamdır. Ama kayar. botların çoğunda bu taban kullanılır. Sizin kauçuk tavanlı bir şeyler bakmanız lazım. marka önerisi veremeyeceğim maalesef. Ama internetten alırsanız vibram taban olanlardan uzaklaşın.

  • zimbirik  (23.08.21 09:28:29)
Her bot kayar. Gecen kis aldigim botun altinda 2 dil var, acinca civili kisimlar ortaya cikiyor. Sana oyle bir sey lazim

  • floydian  (23.08.21 09:46:26)
Kauçuk ya da lastik tabanlı bir bot olmalı

Havalı ve pahalı outdoor markalar arazi koşulları için üretilmişlerdir, şehirde kayarlar, kaldırımda merdivende dükkan önünde vs (dükkan önüne fayans döşeyen bir akıl var)

Fakat bu markalara çok para ödediğimiz için beklentilerimiz de artıyor o yüzden üzülüyoruz, şehir kullanımına uygun değiller aslında
  • freebird5406_2  (23.08.21 09:48:49)
hocam hem outdoor botum var hem de cat marka bir bot. arkadaşların dediği gibi outdoor botlar hayvan gibi kayıyor şehir ortamında. tam bir hayal kırıklığı. çok kar olunca giyiyorum sadece. cat marka bot al. altı kauçuk. kaymaz. ayrıca çok sağlam.

  • delidir yakalayin  (23.08.21 10:02:21)
Kauçuk +1
Tabanı düz olmamalı, girintili çıkıntılı olması avantaj. Epey önce celal gültekinden aldığım bir botu kar kış kıyamette kullanıyorum, baya iş görüyor, güvenli yürüyebiliyorum. Özellikli bişey değil, normal bot işte ama günlük kullanımda memnunum. Yine alacak olsam öncelikle oraya bakmayı düşünüyorum.

Adidas spor ayakkabım ise yağmurda bile slalom:) hayır normal havalarda bile bugün yağmur olur mu acaba diye araştırıp çıkıyorum, ondan belirttim
  • epitaf  (23.08.21 10:03:51)
Geçen sene aldığım bot karda-buzda kaydırmazken yağmurlu-ıslak zeminde paten üstünde yürüyor izlenimi veriyordu. O zaman aşağıdaki şekilde bir ürün bulmuştum ama almadım :)
(git: www.hepsiburada.com)

  • catamenia  (23.08.21 10:08:50)
botların altına takılan lastik bir aparat var ondan alıp kullanabilirsiniz. tabi kar buz olmayan yerde çıkarmak lazım çünkü altı bildiğin çivili. sarıkamışta askerlik yaparken almıştım bunlardan bir tane, millet patır patır düşerken ben sahilde gezer bigi geziyordum. O zamanlar tchibo'dan almıştım. asker malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

edit: catamenia link vermiş zaten
  • hlt1985  (23.08.21 15:09:07 ~ 15:09:52)