Yeni buzdolabında buzlanma

Merhaba,

Beko marka no frost olmayan bir buzdolabı satın aldık. Geldikten sonra 1 gün geçti ve fişe taktık. 12 saat sonra içi boşken iç arka taraflarında küçük buzlanma oluştuğunu gördük. Bu normal mi? Yoksa hemen iade mi edelim?

Teşekkürler

no frost değilse normaldir

  • wonnka  (22.08.21 16:10:07)
no frost demek buzlanma yok demek. no frost olmayan buzdolabı --> buzlanma olan buzdolabı.

  • roket adam  (22.08.21 16:27:09)
@roket adam süper anlatmış. Tebrikler demeye geldim.

Maalesef oluyor eski dolabımda böyleydi bıçakla daldım bişeyini patlattım. Sonra gidip paraya kıydım no frost aldım.
  • top_secret  (22.08.21 16:53:24)
Peki değiştirelim mi sizce?

  • but that was just a dream  (22.08.21 17:27:39)
Değişim derken iade alıyorlar ise verip no frost alsan rahat edersin. Zaten bu tip eşyalar uzun süre gidiyor, alabildiğin kadar iyi ve özelliklisini alsan iyi olur.

  • top_secret  (22.08.21 18:25:57)
Büyük ihtimal ile low-frost dolap almışsınız. Avantajı no-frost gibi çat çut ses yapmaz ve daha sağlıklıdır. Dezavantajı dolap içinde arka yüzeyde hafif baloncuk şeklinde buz yapar, buzluk kısmında da karlanma yapar. Arka yüzey önemli değil ancak buzluğu 6ayda bir çözdürmeniz gerekir. 2021 yılında böyle dolap mı olur diyebilirsiniz, sağlık ve tercihler sebebi ile oluyor yapacak bir şey yok (2015'den beri kullandığım dolap tipidir)

  • crontabber  (23.08.21 08:18:15)