3.doz biontek’ten sonra hastalanmak

Merhabalar. 72 yaşındaki annem 2 doz sinovac’tan sonra 3.doz biontec oldu. Aşıdaydı 1 hafta sonra baş dönmesi, mide bulantısı ve kusma ile peydah olan bi hastalığa yakalandı. 2 Ağustos’tan bu yana her gün en az bi kere kusuyor. Kan, idrar tahlili karından ve boyundan ultrason ve MR çekildi. Kulak kristalleri için KBB uzmanına götürdük birkaç egzersiz yaptırdı. Hiçbir şey çıkmadı. Hatta doktor benden iyi kan değerlerin bile teyze dedi. Hala geçmedi ama. Bugün kusmamış ama bişeyler yesin iyi olsun istiyoruz zorlayınca kusuyor. Şekeri de var ve öncesinde bir süredir haplarını düzenli kullanmıyormuş hatta bırakmış kafasına göre.

Şimdi sorum şu, böyle bir durumla karşılaşan iyileşen gören duyan var mı? Hayat kalitesi tamamen düştü. Vertigonun tedavisi yokmuş okuduğum kadarıyla. Hep mi başı dönecek. Yataktan kalkamıyor canım anam.

Bana güzel bişeyler söyleyin pls.

İshal var mı, ateş ve şiddetli ağrılar var mı, önemli. İshal varsa acaba şu aralar salgın var ishal ve kusma oluyor insanlarda, ona denk gelmiş olmasın? Ama iştah yok diyorsun...

Yakın zamanda ağır bir olay yaşadı mı, birinin bir lafı ona ağır geldi mi, ağır bir üzüntüsü oldu mu... bunları bir sorgulasan, onlar da böyle tepkilere sebep olabilir.

Bir de mideye bağırsaklara dair tahliller yapıldı mı?
  • 1bir1bir1  (20.08.21 20:42:15)
bu aralar salgın var, ondan da şüphelenmek lazım. ben de serumla anca kendime geldim. ishal, halsizlik ve kusma vardı, biraz da ateş. sözlükte başlığı da açıldı. allah şifa versin, tez zamanda iyileşsin.

  • rose parks  (20.08.21 20:47:31)
Benim annem de bir ara çok kusuyordu safra kesesini aldılar geçti. Öyle bir şey de olabilir.

  • sta  (20.08.21 22:32:04)
Baş dönmesi vertigo dışında da yaşanabiliyor. Tansiyonu düşüypr olabilir, mineral eksikliği çekiyor olabilir. Soda, sporcu içeceği vs işe yarar.

Mide bulantısı, kusma için ise yorum yapamayacağım.
  • zimbirik  (20.08.21 23:52:07)
Salgın var +1,
Eşim ailesinin yanındaydı, hepsi kapmış ve kusmaktan bir hal oldular. Fena bir durum.

  • yeninesiltupcu  (21.08.21 03:09:35)
Nişanlımın anneannesi de benzer süreçleri yaşadı ama aşıdan önce de korona olmuştu. Korona olup aşı olanlar daha aşının etkisini yaşıyor diye duydum.

  • Hallegadola  (21.08.21 10:02:13)