Behzat ç. mi ezel mi izleyeyim?

Merhaba. İkisini de izlemedim. Hangisine baslayayim sizce?

ezel favorim. ama sonra behzat ç.'yi de izle.

  • jelly bear  (20.08.21 16:50:44)
ezel'i izleyebilmeyi çok istedim, olmadı.
aşırı poz ve zorlama geldi ama o kadar çok seviliyor ki, sorun bende olabilir.
behzat ç'yi seversiniz, sevmezsiniz bilemem ama o en azından izlenebiliyor, daha doğal.
  • blatta hiberna  (20.08.21 16:52:06)
ezel izlemedim. behzat benim için tektir.

  • mikahakkinen  (20.08.21 16:52:46)
ikisini de izledim ve çok sevdim ama ezel biraz daha öndedir benim için. belki de tadında bittiği için. behzet ç'yi sündürdüler de sündürdüler, suyubu çıkardılar. hele blu tv sezonunda iyice rezil ettiler. ayrıca bir olaydan ötürü erdal beşikçioğlu'na da saygımı kaybedince hepten bitti dizi benim için.

ezel ile başka bence sonra behzat'a geç bence. ilk sezonları güzel.
  • not sure if serious  (20.08.21 16:58:37)
İkisini de izle, Ama ezeli baştan sonra pür dikkat izlemelisin çünkü her bölümde devamlılık var. Dikkati dağılan biriysen uzun ve sıkıcı gelebilir.

Behzat Ç her bölümde farklı bir konuyu işlemesi ile çok daha zevkli bana göre, kendi ana hikayesinin yanında tabi.
  • John Bloor  (20.08.21 17:07:08)
Behzat Ç çok uzuyor bayıyor bir yerden sonra.

Kurtlar vadisi ilk 97 bölüm diyorum çekiliyorum. :D

Üçünü de izle
  • anten  (20.08.21 17:24:22 ~ 17:24:41)
Biri genel olarak bağımsız polisiye bölümler, diğeri baştan sona hikaye, belli bir olay örtüsünde gidiyor. Bence ezel'e başla, arada da Behzat aç, bak.

  • prole  (20.08.21 17:35:41)
Ezel'i izlemedim. Behzat Ç. ilk 1-2 sezondan sonra iyice Kurtlar Vadisi'ne dönüyor. Hatta hem ağlak hem Kurtlar Vadisi. Bir yerden sonra "lan benim hayatım zaten yeterince zor bir de bunu izleyemem" dedim ve bıraktım.

  • yürümeyin  (20.08.21 17:56:14)
Behzat c bence. Pisman etmez. Hem guldurur hem heyecanlandirir

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.08.21 18:02:08)
ikisi de kötü ve tahammül edilemez bir zaman kaybı açıkçası. ezel'e yukarıda ikinci cevapta yazılan yerinde sebepten ve daha sayfalarca yazılabilecek saçmalıklar ve sebeplerden ötürü tahammül edebilmek pek mümkün değil. o diziye 10 bölümden fazla tahammül edebilmek mucizevi geliyor bana. birçok türk dizisi saçmalığı mevcut çünkü.

ikinci sezonun fecaatliğine değinmek bile istemiyorum. niyeyse sonradan izleyip bu diziyi sevenler arasında ikinci sezona dair pek bir eleştiri göremiyorum ancak yayınlandığı zamanlar ilk sezonu çok sevenler tarafından bile yerden yere vurulmuştu ikinci sezonu. zaten o yüzden devamı gelmedi, baydı, millet izlemeyi bıraktı, reytingler dibe düştü, gayet haklı olarak.

behzat ç kasıntı olmamaya ve biraz daha doğal olmaya çalışmasıyla ezel'den biraz daha önde benim için ancak onun da çoğu bölümü flash tv dizileri ya da gerçek kesit tadında sıfır bütçeyle çekilmiş izlenimi uyandıran özelliklere sahip. figüranlar falan çok kötüdür behzat ç'de mesela, baya bir dikkat dağıtıp diziden koparacak kadar hem de, yemin ediyorum arka sokaklarda bu kadar kötü figüranlar oynamamıştır. bazı bölümlerden kalitesizlik damlar, sanki el kamerasıyla çekilmiş, ses desen ses değil görüntü desen görüntü değil vs. bir de polisiye ve çoğunlukla her bölüm farklı konu konsepti dolayısıyla ve filler bölümlerin bolluğu sebebiyle sıkma ihtimali yüksek. buna da 1,5 sezondan fazla tahammül edememiştim diye hatırlıyorum.

"Kurtlar vadisi ilk 97 bölüm diyorum çekiliyorum" diyen arkadaşa katılmadan edemiyorum o yüzden.
  • kim bilir  (20.08.21 18:35:31 ~ 18:44:29)
Behzat ç'de her bölüm başka hikaye denmiş. Bu yoruma dayanarak rastgele bölüm izlemeyin kendi hikayesi var.

  • owaki  (20.08.21 19:26:43)
Ezel'de Kenan İmirzalıoğlu yerine oyunculuk yapma yeteneği biri olsa belki iyi bir dizi olabilirmiş ama bu haliyle 10 bölümden fazla dayanılmaz. Çok itici bir dizi, bi iki şans verdim ama ı ıh saramadı.

Behzat'a babam izlerken bakıyodum arada ama o da çok ağlak geliyor ya izlenir mi bilemedim.
  • nundu  (20.08.21 19:35:03)
behzat ç.

  • trajikomix  (20.08.21 19:35:57)
Türkiye’de Behzat ç. Ve şahsiyet seçenekleri varsa diğerleri ikinci plana düşer.

  • iddaaci  (20.08.21 20:38:52)
Ezel izle. Daha güzel ve heyecanlı. Behzat ç arka sokaklar modunda bi dizi aslında.
Şahsiyet rocks

  • zimbirik  (20.08.21 23:49:47)