bir duyu organınız 10 kat gelişecek olsaydı hangisini seçerdiniz?

GÖZ: 50 metre ötedeki yazıları bile görebileceksiniz. Renkler hiç olmadığı kadar canlı olacak.

KULAK: uzaktaki sesleri bile çok iyi duyabileceksiniz. adeta bir kedi olacaksınız. Seslerden rahatsız olmayacak şekilde evrimleştiğinizi düşünün.

BURUN: Bütün kokular 10 kat daha kaliteli ve yoğun.

DİL: Bütün yiyecekler ve içecekler 10 kat daha lezzetli geliyor. Tat alma duyunuz muazzam seviyede.

DERİ: Dokunma duyunuz 10 kat gelişmiş. Seksten aldığınız haz inanılmaz. dokunduğunuz her şeyi fevkalade hissediyorsunuz.

www.strawpoll.me

Burun asla istemezdim. Metrobüste ter kokuları..... ama sadece güzel kokuları iyi şekilde alacaksam ok.
Yemekler daha lezzetli gelirse çok kilo alırım o olmaz.
Dokunma duyusunu da istemezdim.
Göz ve kulak arasında kaldım ama galiba kulağı seçerdim. Lens kullanıyorum, yeterince net her şey.
  • matilda  (20.08.21 10:26:38)
dil kilo aldırır, gerek yok +1
burun ve kulak lüzumsuz, şimdiki hallerinden memnunum.

göz ve deri arasında kaldım ama...
deri galiba.
hissetmeyi daha çok isterim sanki.
  • blatta hiberna  (20.08.21 10:31:36)
Göz ve deri arasında kaldım. Deri mesela sizin yazdıklarınızın üzerine hikayesini de anlatabilse nesnelerin kesin deri derdim.

  • SiyamkedisiZorro  (20.08.21 10:35:18)
Gözü seçtim pikaçu

  • Corpsebridee  (20.08.21 10:38:16)
Kulak, müzik konusunda ilerlerdim, ses mühendisi, besteci, ses tasarımcısı vs

  • freebird5406_2  (20.08.21 10:40:56)
Göz: Çok uzağı görmek vahşi doğada işe yarayabilir ama günümüzde her yer bina zaten uzağı görüp ne yapacağım bilemedim. Yeterli görüyoruz zaten. Çok gerekirse yanımda ufak bir dürbün taşıyabilirim ^^

Kulak: İlk başta buna atladım kesinlikle her şeyi duymak isterim diye ama bu açıp kapanan bir şey olmadığı için sürekli her şeyi işitmek bir yerden sonra kafayı yedirtebilir gibi geldi. Uzun süreler bu şekilde evrimleşseydik beyin bir şekilde normalize edebilirdi ama birden kaldıramam sanırım. Kaldı ki bunu da bir cihaz ile yapabiliriz. Yine de bir cihaz olmadan tüm fısırdaşmaları duymak, özel alan ihlalleri falan kulağa hoş geliyor :D

Burun: Şuan yeterli olduğunu düşünüyorum hiç fazlasını istemedim. Yine vahşi doğada işe yarayabilir ama günümüzde tehlikenin kokusunu veya bir mekanın, insanın kokusunu almamı gerektirecek, tanımamı gerekirecek bir şey yok gibi. İyi kokuyu da kötü kokuyu da fazla almak istemezdim :/

Dil: Bu az rastlanır bir şey.(Sanki diğerleri çok rastlanırmış gibi :P) İşe de çok rahat dönüştürülebilir. Yemek yemeyi severim kenarda dursun.

Deri: Seks ve haz deyince akan sular durdu basıyorum mührü
  • ananiyimioguz  (20.08.21 10:48:05 ~ 10:56:56)
6 numara miyop sahibi biri olarak görme duyusunu seçerdim sanırım.

Koku zaten ilgimi çeken bi şey değil pek.

İşitme de mehh yani çok iyi duymak fena değil de çok da işime yarayacağını sanmıyorum.

Tat baya aklımı çeldi aslında da yemek bağımlılığı ve kilo alma konusunda haklı arkadaşlar, kontrol etmek zor.

Dokunmanın seks dışında bi artısını göremedim, sıcak ve soğuktan da daha çok etkilenir muhtemelen dokunduğumuzda. Yani seks tabi büyük artı ama onda da bağımlılık riski var gibi :d

Görme iyidir ya uzaktan uzaktan her şeyi görmek isterim. Gözlüksüz hayat bile yeter bana şu an djdjdhd
  • nundu  (20.08.21 11:01:34)
tabi ki göz, bir mantis karidesi gibi 12 ana rengi, ultraviole ve kızılötesi ışığı görmeyi kim istemez… ya da bir şahin keskinliğinde kilometrelerce ötedeki nesneleri görebilmeyi…

aa şu gelen x mi? ikileminden, ipliği iğneden geçirme stresine, gece gökyüzündeki yıldızları seyretme lüksüne ve hatta olimpiyat stadında maç seyretme keyfine kadar türlü ayrıcalıkları var:)
  • bugisme  (20.08.21 11:02:36)
sanırım bu iyi bir şey olmazdı ama yan etkisi olmayacaksa göz.

  • ya ben lan neyse  (20.08.21 11:06:45)
kapatip acma tusu oldugu icin goz derim.

Kulagin iyi duymasi falan hep sikinti.
  • divit  (20.08.21 11:10:54)
goz. asla kulak degil. kulaktan biraz alip goze verilebilir.
haaa gelisince acma kapama dugmesi olacaksa kesinlikle kulak. duymamak istedigim zaman kapatmak istiyorum.

  • yoggi  (20.08.21 12:50:01 ~ 12:50:50)
Kulak ; ileri derecede duyma kaybım ve çınlama sesi var. Yok olmasını ve kedi gibi duyabilmeyi çok isterdim.

  • synax  (20.08.21 14:22:29)