kafam çok karışık, ilgi mi gösterdi hanımlar?

merhabalar. bakışmak, kur yapmak, ilgi göstermek, hoşlanmak vb şeyler hiç bildiğim konular değil. bana ilgi göstereni fark edemem bu yüzden.

öncelikle sağlıkçıyım, radyoloji teknikeriyim. yoğun bakımdaki hastaların röntgenlerini çekmek için gittim. komşu yoğun bakımdan 24-25 yaşlarında hanım bir yardımcı personel geldi onlara ne zaman geleceğimi sordu. ona göre hastaya müdahele ediyorlar. benim işim bittikten sonra kendi işlerini yapıyorlar o yüzden beklemeleri gerekiyor beni. ben de şu dakka sonra sizdeyim dedim. yalnız bana soru sorarken ilk göz göze geldiğimizde gözlerini ayırmadı. cevabı verdiğim halde konuşma bittiği halde baktı. ben de ona bakıyorum ne oluyor diye. neyse bunun olduğu yoğum bakıma geldim. röntgende yardımcı personelin yardım etmesi gerekiyor başka türlü olmaz. bu hanımla beraber bir kişi daha yardım etti bana çekimleri yaptım. bir çekimde bana bakarak bugün çok güzel şeyler oluyor dedi. anlam veremedim, ilk defa karşılaşıyoruz. şaka mı yapıyor diye düşündüm çünkü yardımcı personeller şakacıdırlar tabiri caizse pçtirler. işimi bitirdim gittim. aradan bir kaç saat geçtikten sonra hastanenin bir koridorunda karşılaştık. elimde telefon yürüyorum koridor tam aydınlık değil, kafamı bir kardıldırım yanımdan o geçiyor, gözlerini biraz belertmiş böyle şaşkın gibi ya da panik gibi belirtmiş bir halde. ona bakınca hemen önüne döndü gitti. yav arkadaş ne oldu? kendimi sapık gibi hissettim.

bir diğeri de şu. hastaneden uzakta bir poliklinik var. oraya geçtim, bir kaç gün oldu. bir sağlıkçı var, çok dikkatimi çekti bence güzel bir kız. ilk serviste gördüm. ikinci gün sohbet açtım çay ocağından çay alırken yürüyoruz cevap verdi sonra hızlandı. iyi dedim bu sohbete girmek istemiyor. üçünücü gün çay ocağından çay aldım arka çıkış kapısına gidiyorum. kapıya giderken baktım arkamda o çıkacak. yan yana yürü gibi olduk. o benden önce kapıyı açmak istedi biraz öne geçmişti. bana döndü kilitli burası dedi. yalnız hareketli konuşması biraz yavaştı. bizi gören başka bir personel hemen anahtarla kapıyı açtı. bu kapıdan çıktı sağa yöneldi durdu. ben de soldan devam ettim ilerdeki banklara oturdum. banktaki bir hastayla sobet etmeye başladım. kapı bank aynı hizada on metre ilerde. bu duruyor orda. bir dakika ya durdu ya durmadı banklara doğru geldi ilerdeki banklarda oturan bir personelin yanına gitti oturdu. sigaram bitince içeriye geçtim.

neyse. öğle arasında bakkala gittim geldim. bahçede iki tane kamelya var giriş kapsının biri sağında biri solunda. birinde bu oturuyor tek başına telefonla konuşuyor. diğerinde yaşlı bir erkek personel var. bunun olmadığı kamelyanın önünden geçip içeriye gireceğim. bu yürüdğümü görünce hemen kalktı personelin oludğu kamelyaya yürümeye başladı. ben hızımı değiştirmedim. onun önünden ben geçtim kapıya vardım bu da gitti personelin yanına diğer kamelyaya oturdu. çok sinirlendim. yahu onun otruduğu kamelya ters kapıya doğru yürüdüğüm belli onun yanına gitmeyeceğim ortada. neden ya? neden böyle bir şey yapıyor? çok canım sıkıldı.

Bence iki olay içinde gereğinden fazla detaylara takılmışsın. İlki kur yapıyorsa belli eder kendini yakında.

  • elorelia  (19.08.21 22:15:12)
İkinci kız sizden hiç hoşlanmamış ve telefonda sevgilisiyle konuşması muhtemel. Böyle bana dadandığını düşündüğüm erkeklere pasif agresif hareketler ben de yaparım kendimden biliyorum. Daha fazla yanına yaklaşmayın.

İlk kızda umut gördüm ben ona yürüyün bence.
  • Hallegadola  (20.08.21 08:18:52)
Bir de çok düşünmeyin. Kadınlardan daha somut adımlar bekleyin. Bunlar çok küçük detaylar.

  • Hallegadola  (20.08.21 08:19:21)
biri gözünüze 2 saniye fazladan bakmış, "bugün çok güzel şeyler oluyor" demiş diye size ilgisi olduğunu düşünemezsiniz, ne alaka. "bugün çok güzel şeyler oluyor" dediğinde "hayırdır, ne oluyor?" deseydiniz belki hoşlandığı çocuğun akşam buluşalım dediğini falan söyleyecekti, sorsaydınız ya.
2. kıza da fazla bakmışsınız, belli belirsiz bir ilgi hissettirmişsiniz, her yerde karşısına çıkıp her seferinde de sohbet, bakışma bir şeyler yapmaya çalışmışsınız gibi geldi. ben hiç sevmem böyle belli belirsiz hareketleri mesela, sapık gibi geliyor böyle tipler bana. ya tam belli edin ilginizi ne olacaksa olsun ya biraz seyreltin, günde 10 kere değil de 3 günde 1 falan karşılaşın (karşılaşınca görün, bakın anlamında).
bulunduğunuz yer aşırı küçük ve kapalı bir yer sanırım. içim daraldı biraz olayları anlamak için gözümde canlandırırken. biraz açılın sosyal anlamda bence. bu kadar küçücük hareketleri bile ilgi sanacak, ilgiyse bile çok ciddiye alacak kadar kıtlığa düşmüşsünüz gibi sanki.
  • şarkı güzel ama ingilicce  (20.08.21 09:28:17)
kardeş sen yanlış röntgen çekmişsin, hastanınkini çekeceksin, maşallah her yanından geçeni böyle incelersen yarın başına iş alırsın söyleyeyim

  • bugisme  (20.08.21 12:09:58)