İş yerindeki müdür ile anlaşmazlık

Yeni müdür ile aramızda bir uyuşmazlık var ve kafama tam oturtamadım, keyfimi kaçırıyor. Sizinle tartışmak istiyorum.

Bu departmanda çalışmaya yeni başladım ve müdür ile başka ülkelerdeyiz, ben müşterinin fabrikasında sattığımız üründen sorumlu mühendis olarak çalışıyorum, kendisi Türkiye'de.

2 hafta önce bizim ürünün dışında kullanıcı hatası sebebiyle bir kırık oluştu. Nasıl yaparız ederiz diye yardım istediler, bizim şirket de adamlardaki atölye yeterli mi diye birkaç bilgi istedi ama kılçıklı olduğundan fabrika bir türlü cevaplamadı. Bu sırada tabii benim başka işlerim de var.

Dün fabrikada toplantı yapmışlar ve ne uğraşıyoruz yapalım gitsin diyerek kendi atölyelerinde tamir etmeye karar vermişler. Ondan önceki akşam çalıştığım için dün gitmemiştim işe ve bu sabah bir baktım tamir edilmiş. Gayet de güzel olmuş. Kapağın hiçbir fonksiyonel özelliği de yok, sadece muhafaza görevi görüyor. Benim için problem yok, müdüre de son halini fotoğraflayıp gönderdim, konu kapansın diye.

Haberin olmasını beklerdim, yapacağımızı söylemiştik, böyle olması üzücü yazdı wp'dan. Ve birkaç ay önce buna benzer bir mesele daha olmuştu, yine aynı cümleleri mail ile göndermişti. İş oldu mu oldu, küçük ve standart bir iş için adamlardan bir sürü bilgi istiyoruz, maille yazması kolay ama işte kim peşine düşecek fabrika harıl harıl çalışırken. Müdür, tasarıma mail atıyor, tasarım müdüre, sonra o bana, ben fabrikaya... 2 haftadır oto sanayisine götürsek yaptıracağımız nitelikteki iş kaldı öyle, en sonunda yapılınca niye haberin yoktu oldu.

Bana kalırsa burada benlik bir şey yok. Müşteri öyle tercih etmiş, parça önemli olsa bile sıkıntı değil. Garanti dışı bırakırsın uygulamadan doğacak her sorunu olur biter. Varsa işleyişten şikayetin fabrikaya direkt at mailini, ben müşteriye bir şey deyince de bir şey dedin oluyorum. Hem üzüldüm nedir ya?

Böyle işleri kafaya takmayı lüzumsuz buluyorum. Yani şuraya şunu yazdığım vakte yazık. İşten çıkarsalar da umrumda olmaz açıkçası ama niye böyle keyfim kaçıyor çözemedim.

Müdür belli ki cins. Belki yüz yüze görüşmüş olsanız böyle hissetmezdiniz ya da o böyle yazmazdi.

Ama senin yetkin dahilinde ise sana da haber verilmiş, onay alinmis olması gerekirdi gibi duruyor?
  • nucleon  (19.08.21 14:13:41)
garanti kapsamında onarmayı düşündükleri ürünü kullanıcı kendi onarmış anladığım kadarıyla. burda arkadaşın hiçbir sorumluluğu yok bence. onayının alınması da gerekmiyor.

  • paintov  (19.08.21 14:23:44)
Yetkim dahilinde garanti dışı olduğunu beyan ettim, bizim şirket de müşteri de bunu onayladı. Başta yardım isterken sonrasında kendi başına yapmaya karar vermişse o müşterinin alacağı risk ve sorumluluk. Başında nöbet tutacak halim de yok.

Benim kanaatim belli aslında ama üretimde çalışırken buraya aldılar bir anda, bu süreci ilk defa yaşıyorum o yüzden bende hata varsa göreyim, nasıl idare ederim bu müdürle fikir edineyim niyetiyle yazıyorum.
  • Piukh  (19.08.21 14:31:45 ~ 14:32:10)
burada sorunun bence bu kadar önemsiz (anlattığın kadarıyla öyle olduğu gözüküyor en azından) bir mevzuyu önemliymiş gibi aksetmen olabilir. belki müdür senden bu konuda haber bile beklemiyordu ama şimdi haberim yoktu kendileri yapmışlar gibi bi şey söyleyince klasik müdür muhabbeti işte takılır oraya. veya kesin bildirmen gereken bir durumduysa bilgin dahilinde olmuş gibi anlatabilirdin mevzuyu. açıkçası ben o tarz kıldan nem kapan insanları böyle beyaz yalanlarla veya her şeyi söylemeyerek idare etmeye çalışıyorum öneririm herkese

  • semaforo de medianoche  (19.08.21 14:49:54 ~ 14:52:12)