Sevgilinin Annesi ile Tanışma

Cuma günü İzmir'e günübirlik kız arkadaşımın annesi ile tanışmaya gideceğim. Görüşme evde değil dışarıda olacak, daha önce benzer tecrübem olmadığı için kafamda şu sorular var:

1.Bir hediye alınmalı mı? Aklımdan iyi bir pastaneden bir kutu çikolata almak geçiyor, çiçek te alınmalı mı? bu ikisi olursa tanışmadan ziyade kız istemeye mi dönüşür bilemedim. Aile muhafazakar.

2. Araç olmaksızın sevgilim ve annesi ile doğrudan mekanda buluşmak ve sonrasında taksi ile onlara eşlik etmek doğru olur mu? Yoksa araç kiralayıp onları evinden alıp evine mi bırakmalıyım?

3. İzmir'li arkadaşlara gelsin bu soru, Karşıyaka civarında araç park sorunu var mı? Böyle bir sorun yaşamamak için o civarda hangi mekan tercih edilebilir?

Teşekkürler.

Sorunun masumiyeti karşısında ne diyeceğimi bilemedim diyerek başlayayım:

1. Dışarıdaki buluşma için çiçek abes olur bence, taşıması vs sıkıntılı olabilir gibi geldi. Güzel bir çikolata yeterli olur diye düşünüyorum.

2. Araçla bırakmak diğer seçeneğe göre çok daha şık. Biraz masraflı ama verdiğiniz önemi göstermesi açısından bu aşamada uygun olabilir.

3. Bilemiyorum. :)
  • silverleaf  (18.08.21 14:00:19)
öncelikle hayırlı olsun.
babayla değil, ön görüşme olarak anneyle tanışma, yani hafiften ciddiyete giriş olarak yorumluyorum.

1. hediye almaya gerek yok. mekanda buluşacaksanız zaten buyurun çikolata hediye edeyim demek biraz eve uygun bir durum. mekanda hesabı ödersiniz mesela. bu daha uygun olabilir.
artık pek kalmadı ama bazı mekanlarda dışarıdan hediye getirmeye iyi bakmayabilirler.
kendi şehrinizin yöresel bir hediyeliği varsa günübirlik gidiyorsunuz, bunu da size getirdim, bizim oralarda meşhurdur deseniz daha hoş olur gibi geldi, çiçek veya çikolata yerine.

2. aracınız yoksa bir günlük olay için araç kiralamak mı taksi tutmak mı derseniz masraflar olarak taksi daha uygun gelir gibi geliyor. bu konuyu aslında kız arkadaşınızla konuşmanız lazım. onunla anlaşmanıza göre olur. ben taksi tutar sizi alır öyle geçerim veya orada buluşabiliriz diye bir teklif götürün. belki annesi sizin onu almanızı istemeyebilir.
ama çıkışta taksiyle bırakmak şık bir hareket olur.

3. bilmiyorum. :)

şimdi gördüm, aile muhafazakar demişsiniz. evden alıp bırakmanıza tümden laf edebilirler. kendileri olmasa da konu komşu görebilir diyebilirler. bu konuda kız arkadaşınız annesine sorsa daha doğru olur.
  • ananotherlife  (18.08.21 14:07:26 ~ 14:09:19)
1. Hediyeye gerek yok dışarda görüşülecekse.
2. Kız arkadaşınıza seçenekleri sormalısınız. Arabanıza binmek istemeyebilir annesi.

Bol şans!
  • pispinti  (18.08.21 14:10:42)
Hediye konusunda @ananotherlife +1
Çiçeğe çikolataya girmeyin, çiçeğe hiç gerek yok, çikolata da dışarıda otururken saçma olur. Yöresel ufak bir hediye hoş olur.

  • kobuzchu kiz  (18.08.21 14:12:16)
Sen baska sehirden geliyosun ya sanirim o sehre ozgu kucuk bi hediye almak guzel olabilirdi mesela ben istanbuldan gitsem izmire taze cekilmis turk kahvesi, yarim kg lokum falan gotururdum hatta avmde lokum atolyeleri guzel oluyordu. izmirde yok mu lokum var ama maksat hem cicek, cikolata gibi resmi olmayan, memleketten bir sey getirdim cam sakizi coban armagani gibi bi hediye. hesabi odemeniz de yeterli. cikolata asla ama cicek cok kotu fikir degil eliniz bos kalirsa bi kucuk buket hos olabilir oyle yollarda satilan tarzda.

bence evine birakmaya gerek yok taksiye ugurlasaniz yeterli.
  • ala09  (18.08.21 14:55:52)
1-2 kız arkadaşınıza sorun kesinlikle.

Mesela benim annem çiçek alınmasını çok sever, başkası çikolata sever, başkası hiç sevmez. Ulaşım konusu da öyle, annem aldırılsa da kendi gitse de çok umursamaz.
  • lcha  (19.08.21 10:12:13)
1. hediyeye gerek yok, evlerine gidince hediye alırsın, annesini tanıdıktan sonra doğum gününde anneler gününde hediye alırsın.
2. taksi ile devam
3. izmirli değilim
  • xdenizx  (19.08.21 10:21:46)