falafelim niye hiç güzel olmadı?

aslında kötü değil birine ikram etsem sever de benim beklentimi karşılamadı. beklenti ne derseniz de dışarıda yediklerim gibi derim.

nohutu ısladım 1 gün sonra çektim, sonra soğan ve maydanozu da çektim karıştırdım, içine ekmek kırıntısı(panko) koydum. baharat olarak da tuz, tatlı toz biber, pul biber, kimyon ve karabiber koydum. bir şey mi eksik, bir şeyi mi çok koymam gerekiyordu bilemedim bir türlü.

var mıdır tüyo, onun olayı kimyon, basacan kimyonu gibi.(kimyon en çekindiğim baharat olduğu için az koydum)

Kişniş?

  • rockinside  (18.08.21 07:12:54)
Kimyondan ziyade olayı kişniş bence. Bir dahakine kişniş, 2 diş sarımsak ve 2-3 yemek kaşığı un(ekmek kırıntısı yerine) koyun.

  • penceredengorunenmorbina  (18.08.21 10:17:32)
ekmek kırıntısı olmaz. baskın gelir tadını bozar.

  • emininsel  (18.08.21 12:44:52)
İcine panko yerine un ve karbonat ya da kabartma tozu koymanız lazim. ayrica taze kişniş sart.

  • Acil kan  (18.08.21 13:38:53)
ekmek kirintisi no, un 1-2 kasik hamur toplasin diye. kisnis ve kimyon olmazsa olmaz. sekil top top olursa daha leziz olur.

  • yoggi  (18.08.21 18:46:18)
Kimse nasıl yazmamış
Dondurarak veya en azından buzdolabında beklettikten sonra pişirin.

  • rewlack  (18.08.21 18:51:22)
valla evet bi kişniş koymadım o kadar önemli olduğunu düşünmemiştim :(

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (18.08.21 20:28:02)