Banka Havalesi - Peşin Kira

Yarın ev tutulacak. Depozito ve kiranın bir kısmı peşin verilecek. 25000 tl kadar ödeme yapılacak.

Daha önce hesabımdan o kadar para çıkarmadım. Bankayı arayıp havale ve eft limitlerini yükselteceğim.

Hesabımızda bu para yok, yarın elimizde nakit euro olacak. Bu parayı enpara'daki euro hesabıma atm'den soksam, enpara üzerinden Tl'ye çevirtsem ve evsahibine havale ya da eft yapsam diye düşünüyorum. plandığım gibi olur mu? sorun yaşamayız dimi? Yarın fazla vaktim olmayacak, hızlıca hallolur mu bu işler?

enpara kuru ile döviz bürosu kuru gün içinde çok fark ediyor mu? 2500 euro kadar çevrilecek.

garanti/ziraat/ykb hesaplarım da var. telefondan euro hesabı açıp elimizdeki euro'ları atm'den yükleyip bu hesaplardan da çıkarabiliriz. euro için hesap işletim ücreti vs alınmaz dimi?

ek: yarın 25000 tl eft edersek hemen gider mi karşı tarafa?

sorun yaşamazsın. hesap işletim ücreti alınmaz. istersen fiyatlara bak en yüksek hangisiyse o bankadan hallet işini.

  • jelly bear  (17.08.21 21:20:27)
1- enparayı bilmiyorum ama her atm döviz kabul etmeyebiliyor.

2- Limitlerin telefonla veya internetten yükseltilebildiğine emin ol. 2013 müydü neydi Garanti bankası dilekçe istemişti, o zamandan bu zamana çok değişmiştir ama belki bilmiyorum.

Hesap işletim ücreti yok.
  • nhk ni youkosu  (17.08.21 21:33:43)
enparada islem ucreti odemezsin.

doviz kabul edebilen ediyorsa da duzgun calisan bir atm bulamayabilirsin. finansbank subesine ugrayip subeden yatirman gerekebilir.

eft mesai saatleri icinde hemen gider. meblag normalden biraz fazla oldugu icin ekstra guvenlige takilabilir, bir kac dakikaya arayip en kotu onay isteyebilirler.
  • robokot  (17.08.21 21:35:48)