macbook trackpad

trackpad sizde de üst bölge biraz daha zor alt bölge daha kolay mı basıyor? alt bölgede basınca çok hafif daha aşağı iniyor yukarı bölge daha az.

simdi elimde yok bakamiyorum ama alisildigin disinda bir trackpad aksiyonu varsa pil şişmeye başlamış olabilir, aklinda olsun. pil daha da şişerse trackpad tamamen basılmaz oluyor, degismesi gerekiyor.

edit: ayrica pil sisiyorsa ve hemen degistirme durumu yoksa bilgisayari gozunuzun onunde olmayacagi zamanlar (gece uyurken, evde degilken) sarjda birakmayin iyice sisip patlayip alev alma riskine karsin, ne olur ne olmaz. 100% sarj etmemeye, sarjda birakmamaya gayret edin.
  • robokot  (17.08.21 16:03:04 ~ 16:22:11)
bende üstü de altı da aynı basıyor

  • co2s2  (17.08.21 16:21:29)
Bataryanız şişmiş, evet.
Dikkat edin patlamasın.

  • yadigar  (17.08.21 16:24:49)
Normal bir şey pil şişseydi alt köşeler basmazdı. (Evvelden pilim şişti oradan biliyorum)

Apple Community ve iFixit gibi forumlarda da daha evvelden sorulmuş ve hepsi öyle yanıtı çıkmış.

2009-2015 arası diyeyim hadi trackpad'ler yukarı doğru daha zor basar en tepe hiç tıklamaz. Pivot ediyor sanırım.
  • hedep  (17.08.21 16:26:46 ~ 16:37:24)
aletin modeli ne hangi yıl? eğer force touch olen modellerse (2015 ve sonrası) onlarda gerçek anlamda basmıyor mesela. geri bildirim veriyor basmış gibi hissediyorsunuz.

onun harici batarya olabilir eskiyse. kasayı açıp bi bakın şişmiş mi. benimki öyle olmuştu bi kere bataryayı değiştim.
  • jelly bear  (17.08.21 16:51:04 ~ 16:51:59)
Modelini yazarsan daha saglikli cevap alirsin.

benim 2017 macbook pro'dan cekmedigim kalmadi.

bir daha asla macbook pro almam, onceden pil sorunu vardi, 2019'da servise verdim pili degistirdiler ve onun yaninda hatali seri diyerek ssd'yi de degistirdiler.

simdi pilin yaninda ssd de surekli hata veriyor ve bazen 50 kez denesem acilmiyor, butun islerim aksadi. uzerinde soru isareti olan klasor simgesi cikiyor.

2 dakika sarj'dan cikarsam cat diye kapaniyor.

bela oldu basima. bu kadar sorunlu bir laptop gormedim hayatimda.
  • yenibenyeniden  (17.08.21 17:02:03 ~ 17:02:37)
model 2012 mid. bataryaya baktım şişmemiş.

  • black mamba  (18.08.21 14:15:12)
o kadar eskiyse o zaman normaldir bence. benim 2009 macbook prom da oyleydi, yukaridan basmasi zor, asagisi kolay seklinde. hatta en en ust noktadan basmak imkansiz gibi bir seydi.

  • robokot  (18.08.21 14:35:46)