her gün erken yatmak

hafta içi veya hafta sonu farketmeksizin her gün erken yatan var mı? yani saat 10 veya 11 geçirmeden uyuyup erken kalkan varmı?
neden böyle yapıyorsunuz?
hafta içi erken kalktıgınız için alışıyormusunuz?
yoksa böyle daha mı iyi hissediyorsunuz?

sabah 7'de kalktığım için 11'i geçirmemeye çalışıyorum. aksi taktirde sporda performans göstermem çok zor oluyor ve sakatlık riskim de artıyor. akşam yemeğinden ~2,5 saat sonra spor yapıyorum ki o da saat 9-10 arasına tekabül ediyor. bu zamanı doldururken dizi veya film açıyorum, ve izlerken yudum yudum cold brew yudumluyorum (yine aksi taktirde performans düşüyor). 10'da spor bitse kahvenin etkisi geçecek de nabzım normale dönecek de uyku moduna giricem derken 12'ye yaklaşıyor zaten dalmam. aslında daha da erken yatmam lazım ama zaman yok işte :/ haftasonları öğlen 1'e kadar uyuyorum, hayatı kaçırma hissi olmasa, abi zamanı durdurduk takıl sen, uyanınca haber ver başlatırız yine deseler, akşama kadar uyurum, uyurum ve dönüp saate bakmam bile.

  • onemoremile  (17.08.21 11:02:47)
kışın bunu yapıyorum, öyle oldu yani son senelerde.
işle ilgili bir sebepten geç saatlere kalmazsam, erken yatıp çok erken kalkıyorum.
son zamanlarda yazın da böyleyim gerçi ama yazın daha geç saate kadar oturmaya eğilimliyim nedense.

erken kalkmayı seviyorum, kendiliğmden de erken kalkıyorum zaten.
erkenden kastım 5-6.
o yüzden o saatte kalkınca da 23.00 civarında yatağa sürünerek gidiyorsun zaten.

sosyal hayatı etkiliyor ama.
geçen akşam arkadaşımla buluştum, dönüş yolunda eve gidip yastığıma sarılmanın hayalini kuruyordum.
  • blatta hiberna  (17.08.21 11:04:22 ~ 11:04:57)
kendimi bildim bileli 10-11 de yattım yaşım 32.. 4 yıl yurtta kaldım, ona rağmen değişmedi düzenim.. hayatımda sabahladığım gün sayısı 5 değildir.

uykum geliyor, uyumayı seviyorum, sabah 7 de kalkıyorum iş için, uykumu alamazsam günüm rahat geçmiyor.

hafta sonu 12 de yatıp 10 gibi kalkıyorum.
  • benaslinda  (17.08.21 11:17:14)
Benim. Yazin 22 vea 23 te yatarim. Kisin bazen 21 de yatarim.
Sabah 5.30 kalkarim.

  • Filinta61  (17.08.21 11:26:12)
ben de son senelerde kendiliğimden erken yatmaya başladım. uyku yetmiyordu, dolayısıyla erkenden yatağa girip bir şeyler izlerken uyuyakalıyordum buna rağmen sabah 9da bile kalkmaya zorlanıyordum meğer depresyondaymışım :')

şu an yine 11 gibi yatağa girip sabah 5 buçuk 6 gibi uyanıyorum, hoşuma da gidiyor sanki gün bitmiyormuş çok vaktim varmış gibi geliyor böyle olunca, güzel bence. uyanık kalsam kalırım ama gece geç saatte kendinle kalmakla gündüz erkenden kendinle kalmak arasında dev fark var. ben artık gündüzü tercih ediyorum.
  • evde liyakat kalmamis  (17.08.21 11:35:42)
sabah 9 bile bana geç geliyor. güne eksik başlıyormuşum hissi veriyor. moruk işi en geç 11'de yatacaksın sabah 6'da ayakta olacaksın. yaş 48

  • lazpalle  (17.08.21 11:36:18)
Vücut saatim öyle çalışıyor, kışın 5te yazın 4te uyanıyorum, haliyle çok erken uyuyorum akşamları, uyuduğum saate gece diyemeyeceğim, bazen geceleri uyanıp 1-2 saat uyanık kalıyorum, eski zamanlarda böyle iki aşamalı bir uyku düzeni varmış, gitgide ilkelleşiyorum sanırım. Uzun zamandır hafta içi haftasonu ayrımım yok.

  •   (17.08.21 11:49:32)
bunye ve aliskanliklar meselesi sanirim, en erken 1-2 gibi yatarim bazen 3-4 hatta 5'i bulur, hemen hemen her sabah 7:30-8 arasi kalkiyoru

  • sweetoffice  (17.08.21 11:54:57)
ben hep 12de yatıyorum. haftaıcı 8 bucuk haftasonu 9 bucukta kalkıyorum. standart.
alıskanlık oldu.
evet alısıyorum.
  • sizofren06  (17.08.21 11:55:33)
Var. Hafta içi-sonu fark etmeksizin. 9 gibi uyuyorum. Bazen 10. Sabah 5 ya da 5 buçukta kalkıyorum. Sabahları koşuyorum. Koşmadığım zaman araştırma, tashih, yazı çizi işlerini hallediyorum. saat 9 a kadar 3 buçuk saat çalışmış oluyorsun açık zihinle. Bence müthiş bir şey. Düzeni epey seviyorum.

  • velvetmorning  (17.08.21 12:26:00 ~ 12:26:36)
haftaiçi 10.30 haftasonu eğer dışarı çıkmadıysam 11 de yatarım. Dışarıda işim olduysa biraz gecikebiliyor.

Haftaiçi 7 ye doğru, haftasonu da 8 e doğru uyanıyorum. haftaiçi uyanınca spor yapıyorum, kitap okuyorum vs 9 daki mesaiye kadar vakit geçiriyorum.
  • zimbirik  (17.08.21 13:44:36)
nerdeyse 1 senedir 9-10 arasi yatar 5.30-6 arasi kalkarim.
sabah spor yaparim mutlaka, bir yere gidip gec yatmak zorunda kaldigim zamanlar da rahatsiz oluyorum.
erken kalkmak, duzen icinde olmak hosuma gidiyor, ayrica gunun en guzel saatlerini de kacirmamis oluyorum.
  • bay b  (17.08.21 13:47:36)
filme oyuna takılmadıysam 23 gibi uykum gelir yatarım, spor yaptığım günler 22-22:30 da yatıyorum, aksi halde vücut dinlenmiyor ve ciddi performans düşüşü oluyor, bu da sakatlığa direkt davetiye oluyor. bazen geç yattığım saatler oluyor elbette haftasonu falan ama yine de her sabah 7de uyanıyorum haftasonu bile olsa, günü kaçırmamak gece takılmaktan daha keyifli bence. evde yalnız başıma gece 1e kadar takılmayı anlamsız buluyorum açıkçası ama en önemli kısmı spor ve beslenme düzeni ile alakalı.

  • hasmetizm 2046  (17.08.21 14:03:38)
5’te kalkıyorum. 11’i geçirirsem gündüz işte uyku basıyor bazen. Vücut saati alışınca haftasonu da aynı düzen gidiyor. Haftasonu gündüz dalarsam gece uyuyamıyorum bazen sadece.

  • arnold schwarzeneger  (17.08.21 14:08:52)
eşim her akşam 10:30 gibi uyur, sabah da 7 gibi kalkıp kahvaltısını güzelce yapıp işe gider.

gayet de iyi hissediyor kendini.
ben de o uyuduktan sonra ortak izlemediğimiz dizi filmleri izliyorum. o da ben kalkana kadar aynısını yapıyor sabahları :)
  • teritori  (17.08.21 16:41:29)