Elektrikli Scooter Alınır mı?

Araba alamayacak kadar fakirim. Hatta motorsikler için bile fakir gibiyim. Düz ve havaların genelde iyi olduğu bir şehirde, nispeten yakın mesafelerde, gezi eğlence amaçlı, hatta iyi havalarda işe gitme amaçlı alınır mı ? Yoksa değmez mi parasına?

Nispeten bir özgürlük sağlar mı? Yoksa oyuncak gibi bişey mi?

İstediğim şey; çıkayım, saatten bağımsız iki manzara izleyeyim, bi kahve içeyim eve döneyim kimseye bulaşmayayım.

50 cc motor ehliyeti gerektirmeyen b sınıfı sürücü ehliyeti ile kullanılan motorlar sizin scooter bütçeniz kadar. Onlara baksanız

  • synax  (16.08.21 21:14:50)
anlattigin sartlar icin: alinir

bahsettigin mesafeler aracin menziline uygunsa bence guzel bir olay baya. duz bir sehir icin bisiklet de dusunulesi tabii, hem de daha saglikli. ama ise giderken terlerim falan zulum olur dersen scooter iyi.
  • robokot  (16.08.21 21:15:04)
1 ay önce Xiaomi mi pro 2 aldım. Vallahi anlattığıniz koşullarda hiç düşünmeden alırdım. Kesinlikle oyuncak gibi değil, bildiğin ulaşım aleti. İsin bitince katlayıp yanında taşıyabilmen de en güzel yanı. 14 kg ağırlığı var, tutuş ergonomisi çok rahat olduğu için taşırken yormuyor.

Hiç düşünmeden seçeceğiniz model de mi pro 2 olmalı. Ben aylarca araştırdım, alınabilecek en iyi model bence bu.

Kesin alın. İnanılmaz bir zevk.
  • slymene  (16.08.21 21:17:25)
alıyorsan iç lastiği olmayan lastiklerden al ve değiştir. kuzenim patlattı tekeri, bir de onun iç lastiğini takmakla uğraşmıştık. baya eziyet.

  • evimin paspasi  (16.08.21 21:50:04)
bütçeye göre değişir. ben kış hariç işe scooterla gidip geliyorum 2-3 km falan yol.

xiaomi temel anlamda iyi, sonra scoowy aldım ben motoru daha iyi ve amortisör falan var birkaç özellikle birlikte ama malzemesi kötü.
  • passion rules the game  (16.08.21 22:00:33)
Benzer fiyatlara elektrikli bisikletler var xiaomi'nin z20'si mesela. (Katlanır bir alet)

Boosted olmayan bir scooter'im var (düz yani elektriksiz) seviyorum epey eğlenceli bir şey ama commute için pek uygun değil ayakta dikilerek gitmek bence.

Taşınırlık adına en ufak hacim ve kg birimi sizin için önemli değilse bir elektrikli bisikletlere de bakın derim.
  • hedep  (16.08.21 22:20:32)
dostum değer de şöyle değer. eğer oturduğun yerde yollar güzelse, düzse, havalar güzelse bence çok keyifli. mi pro var bizde de, ataşehirde oturuyoruz haftanın 2-3 günü caddebostana gidiyorum, onun dışında ofisime gidiyorum, sağa sola avmye gideceksem arabayı hiç çıkarmıyorum artık. bisiklet şeklinde olanlar da güzel de onları saklaması, bi yere koyması vs dert. bunu katlayıp mekana, restorana, ofise alıyorsun kimse fark etmiyor bile. biz inanılmaz memnunuz özetle. ancak tavsiyem mi pro'nun altı modelleri almayın, en az mi pro veya pro 2 olsun. bu arada 500km üzerinde yaptım ve lastiği de hiç patlamadı, sebebi de iki kişi binmemek, dikkatli kullanmak, fazla şişirmemek.

  • roket adam  (16.08.21 22:59:45)
2 haftadir istdayim. ev kucukyalida ve deli gibi marti kullaniyorum. surekli sahile gidiyorum saga sola gidiyorum, inanilmaz pratik ve rahat. ist da yasasam saniye dusunmem alirim. kisaca al = )

  • oscar  (17.08.21 01:35:10)