Özgüven eksikliğine ilişkin kitap önerileri

Merhabalar,
Kendimi ölçtükçe hayatımda sıkıntı yaratan şeylerin özgüven eksikliğinden olduğunu farkediyorum halbu kiçoğu şeyi başarmama rağmen sesi az çıkanlardanım. Kitap okuyarak belki dikkat edebilirim davranıslarıma diye düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir kitap önerisi var mıdır?

Destek almayı düşündünüz mü?

  • ayakkabisi olmayan adam  (15.08.21 10:39:31)
Aslında düşünüyorum ama çok konu var aklımda nerden nereye gidicem onu bile bilmiyorum deştikçe sorunlarım çıkıyor aslında

  • esinikaybetmiscorap.  (15.08.21 11:09:13)
Destek almak kesin çözüm olsa da başlangıç için şunlar size iyi gelebilir:

www.eganba.com
  • vestasy  (15.08.21 11:13:41)
özgüvensizliğin nedeni bilinçaltında yatar.
yani egzersizle, öneriyle, davranışa dikkat etmekle biraz değiştirseniz de, çözemezsiniz maalesef.

bence de destek almalısınız +1

konuların çok olmasının önemi yok, deştikçe sorunlarınız çıksa da, hepsi genelde 1-2 yere bağlanır en dipte.
terapiyle çözebilirsiniz, hiç zor bir şey de değil.
bunun için psikologa gitmeniz gerekiyor.
psikiyatr ihtiyacınız varsa zaten sizi yönlendirirler.
  • blatta hiberna  (15.08.21 11:14:00 ~ 11:14:29)
Destek almak istiyorum ama ilaç tedavisi verirse diye ömür boyu o ilaçlarla da yaşamak çok istemiyorum bilinç olarak düzeltmesini daha çok isterim ilaç verir korkusuna ona bağlı yaşamak da istemiyorum biraz ondan da çekincemden gidemiyorum sanırım. Aslında geçenlerde sizlere sorduğumda araba kullanmaya tek çıkamamamanın da altında bence bu düşünce var diye düşünüyorum şimdi

  • esinikaybetmiscorap.  (15.08.21 11:16:46)
zaten kökten çözülebilmesi için terapiye gideceksiniz.
eğer gerekli görülürse ilaçla terapiyi devam ettireceksiniz.
sonra da ilacı kesecekler.

psikiyatrların çoğu ilaç verip terapi falan yapmıyor.
o zaman da ilaçla yaşıyorsunuz, doğru.
ama terapi desteği alır, buna uygun kişilere giderseniz zaten öyle bir şey olmaz.
önce terapiste gidin yani psikologa, ilaca gerek görürse sizi uygun bir psikiyatra yönlendirir.
belki ilaca gerek bile olmayacak.
bunları sorgulayıp boşuna zaman kaybetmeyin.

bahsettiğiniz araba meselesi de bununla ilgilidir, evet.
  • blatta hiberna  (15.08.21 11:32:03)
Psikologlar ilaç yazmaz. Başlangıç için öneririm.

  • ayakkabisi olmayan adam  (15.08.21 13:46:30)