Sevgili kişisi "Senle yaşadığım gibisini ömrümde hiç yaşamadım" deyince,

inanıyor musunuz?

Örnekleri "Benim için çok özelsin", "Senin bana hissettirdiklerini daha önce kimse hissettirmemişti" falan gibi çoğaltabiliriz :)

sonrasında da "sana bir şey olsa kendimi öldürürüm" falan diye devam eder bu tür yalanlar. sarfedenlerin eften püften sebeplerle terk etmeleri de pek meşhurdur, zira aşkını/sevgisini böyle sözlerle kanıtlama çabasında olan kişi rol yapıyordur :D

  • rca  (14.08.21 18:23:23)
Kıyas olayı ne kadar gereksiz

Açıkçası ben inanmıyorum. Böyle söyleyen kişiye de biraz mesafeli yaklaşırım
Sonuçta her yaşadığımız iyi kötü bizim tercihimizdi, yüz cevirmemek lazım.
  • purplee  (14.08.21 18:32:16)
Ne zaman söylendiği önemli bence. İlişkinin altıncı ayından sonra söylenmişse inanabilirim duruma göre.

  • inawen  (14.08.21 18:34:19)
İnanmadığım kişiyle neden sevgiliyim?

inanirim
  • abuzer  (14.08.21 18:48:45)
İnanmadan önce gözlemliyorum, sözler ve davranışlar tutuyor mu diye.

  • 1bir1bir1  (14.08.21 18:56:00)
herkese aynı tür şeyleri söylerler genellikle. "en yenisi, en iyisi." psikolojisinden hareketle...

sözden ziyade eylem, her zaman en geçerli olandır.
  • norules  (14.08.21 19:21:43)
ne inanırım ne de şüpheyle yaklaşırım. hareketleriyle, tavrıyla, bana davranışıyla bunu destekliyorsa ibreyi artıya döndürürüm.

  • chezidek  (14.08.21 20:23:42 ~ 20:24:19)
Genel olarak ne kadar abartılı ifade varsa (en, tek vs. gibi kıyas kelimeleri varsa) o kadar inandırıcılığı azalıyor. Ben genelde kes şovu diyerek bitiriyorum olayı sdjgd

  • eatpraylaw  (14.08.21 20:24:33)
Ben inanıyorum. Çünkü öyle bir insanımdır.

Ama ben söylerken de inanıyorum yoksa söylemiyorum. Generic bir şekilde söylemek yerine de neden daha önce böyle hissetmediğimi anlatıyorum. Gelecekte sanırım kullanamam bu lafları çünkü gerçek aşkı yaşadım, ama belli de olmaz 7345 kez aşık olduğumu sanıp sonradan olmadığımı fark etmiş biriyim sonuçta
  • aguen  (14.08.21 21:23:28)
inanıyorum

  • jelly bear  (14.08.21 21:51:47)
inanmıyorsam neden sevgili olayım?
ama "daha önce kimse hissettirmemişti" değil de, "daha önce hissetmemiştim" bana daha iyi ve doğru gelir.
ilk cümle biraz rahatsız edici sanki.
şimdiye kadar da ikinci cümleyi duydum neyse ki.

sevgilim değilse, flört aşamasında falansak, "yahu bırak allah aşkına :)" diyebilirim içimden.
ya da anın heyecanıyla söylediğini düşünüp temkinli yaklaşırım.
ama kötü niyetli olarak da algılamam, tatlı gelir her durumda.
  • blatta hiberna  (15.08.21 08:13:23)
inanmıyorum çünkü böyle söyleyip bırakan çok insan oldu. o anın elektriğiyle söyleniyor öyle şeyler. o yüzden anın tadını çıkar. her insan bırakır gider.

  • xrated  (15.08.21 11:43:28)
evet.

  • bronz böcek  (16.08.21 19:12:19)
Ben inanıyorum genelde

  • jazzabel  (16.08.21 20:29:28)