Yemek yemekten sıkıldım

Günaydın hanımlar beyler,

Yemek yemekten sıkıldım. Hep aynı şeyleri yiyormuşum gibi geliyor. Mesela şu an karnım aç ama ne yiyeceğimi bilmiyorum. Evden domates, peynir, zeytin falan getirip onları yiyorum genelde simit, poğaça, börek alıyorum bazen bazen tost yapıyorum evde onu yiyorum. Ama hep aynı şeyler...

Bazen dışarıdan pizza, lahmacun tarzı şeyler söylesek de onlardan da sıkıldım...

Akşam yemeklerinde de böyle hissediyorum. Bu ara çok zayıfladım. Özellikle son 2 ayda 5 kilo verdim. Hiç iştahım yok. Yemek yemek zulüm gibi geliyor artık.

Sizde durumlar nasıl? Neler yiyorsunuz bu rutinleri kırmak için...

her gün bu saydıkların yenmez. miden tortop olur yahu bu ne. ev yemeği yapmaya başlamalısın acilen. basit yemekler var, çorbalar var. fırın varsa hele işin çok daha kolay.

  • elorelia  (13.08.21 08:52:52)
Dışarıdayken tavuk dünyasından yemeyi çok seviyorum. Onun dışında sebze yemekleri yapıyor kadın anam <3

Yemek yemek bir zevk bence nasıl sıkılabilirsin. Yemeksepetini indir ev yemekleri falan söyle arada
  • abuzer  (13.08.21 08:54:50)
lezzetli şeyler yemiyorsundur
kendin hazırlamaktan zevk almıyorsundur

  • bir soru sorcam  (13.08.21 08:56:48)
Bu iştahla yemek yemekten sıkılmam pek mümkün değil ama bana da hep aynı şeyleri yiyormuşum ve seçenek yokmuş gibi geliyor, hapla beslenme fikri bazen çok cazip geliyor, keyif için değil ama beslenmek için hap çok iyi giderdi...

  •   (13.08.21 08:58:45)
+1 yemek yapmayı ve yemeyi zulüm gibi görüyorum. özellikle yapmakla uğraşmak işkence gibi geliyor. ne yersem yiyeyim durum bu. her gün günde en az 2 öğün yemek zorunda olmak çok fazla. acayip aciz/güçsüz varlıklarız demek ki. ayda bir yemek yetmeliydi. yemekten nefret ettikçe böyle tuhaf fikirlere dalıyorum.

  • kimberly  (13.08.21 09:03:42)
Öğlenleri omlet + domates salatalık biber.

Akşam ise ev yemekçisinden ev yemeği söylemeye çalışıyorum, nadiren salata. Hamburger, pizza, lahmacun, tantuni isteğimi de bastırmaya çalışıyorum. Çoğunlukla bastıramıyorum :D
  • zimbirik  (13.08.21 09:16:13)
bu saydıklarınızı iki gün yesem sıkılırım. öğle yemeğinde domates, peynir, zeytin yenmez. et, tavuk, pilav, çorba, sulu yemek yenir. bu dediklerimi yiyin ve mutlu bir insan olarak hayatınıza devam edin.

  • dadasalon  (13.08.21 11:29:02)