hava temizleme cihazı tavsiyesi

evde evcil hayvanı ve yeni doğan bebeği olan birisi için hangi modeli tavsiye edersiniz? alırken neye dikkat etmeliyim?

fakir vigor plus kullanıyorum, memnunum.
alırken çok araştırmıştım ama açıkçası aldığımdan beri yeni ne çıktı bilmiyorum.

  • blatta hiberna  (11.08.21 22:38:10)
Hava temizleyicisi alacaksan en dikkat etmen gereken filtreleri olsun. Rahat bulunuyor mu fiyatı uygun mu ne kadar süre gidiyor vs.

Ben mi air prufier kullanıyorum gayet memnunum, filtre fiyatı ortalama 300 TL civarında.
6-9 ay arasında bir ömürü var ancak toz tutucu kağıdı alıyorum tozlandıkça ayda bir değiştirerek filtreyi 1,5 senenin üzerinde kullandım.

Toz tutucu kağıt şöyle bişi
www.trendyol.com
  • catamenia  (11.08.21 23:24:23)
Winix zero N kullanıyorum. üstte yazılan fakir kadar özellikli değil. bi bez filtre (kaba tozu tutar, diğer filtrelerin ömrünü uzatır, yıkanabilir, yedeği ile birlikte geliyor), bir aktif karbon filtre (kokular için) bi de hepa filtre var.

cihaz seçerken kaç m2 oda için olduğuna ve ses seviyelerine dikkat edin. ayrıca cihazı almadan filtresini nerden ne kadara temin edebileceğinize bakın.
  • sttc  (11.08.21 23:30:04)
bende de vigor var da baya zam gelmiş, zamanının iyi cihazıydı, halen de iyi gibi.

mevzu biraz da filtre sayısı falan. ben dyson almıştım, wifi falan vardı ama bozuk çıktı baya uğraşmıştım iade ile. sonra baktım öyle şeyler gereksiz.

hepsi benzer de vigor'da tio02 var sanırım, şimdi ekleyince cihazlara fiyatı artıyor.

uv-c mikrop kırma açısından önemli bence, ama aklınızda bulunsun odada ozon birikirse baş ağrısı falan yapıyor, sonrasında havalandırmak lazım. ben 1 senedir aynı filtredeyim ara sıra temizliyorum, değiştirirsem muadil alacağım 330 tl civarı.

bende de hayvan var ama tüy konusunda pek bir şey beklemek mantıklı olmaz gibi nitekim ufakları halleder de büyükleri çekse bile sorun olurdu. ama toz, koku vs. konusunda iyi. uv-c açık çalışırken ortamda bebek ya da hayvan olmasa daha iyi sanırım tekrar vurgulayayım. zaten doğrudan vurması büyük sıkıntı, makinelerde direk vurmaması için izole ediyorlar ama ozon veriyor.
  • passion rules the game  (12.08.21 10:28:58 ~ 10:32:13)
winix zero pro kullanıyorum. gayet memnunum.

  • bronz böcek  (12.08.21 15:17:38)