Valiz Önerisi

troley tipi
çok tekerlekli; yani dik konumda da sürülebilecek,
her şeyden önemlisi kaldırımda, asfaltta gürültü yapmayacak
mümkün olduğunca hafif,
dayanıklı bir valiz arıyorum.

*dik konumda giderken yalpalamasın yani çekme borularında sorun olmasın..
**sürekli hava alanının pürüzsüz yüzeylerinde gitmeyecek, şehir içi yollarda takata tukada gürültü yapmasın, tekerlekler hemen aşınmasın.
***kendisi taşıyacağı yükten ağır olmasın.

fiyat performans açısından hangisi daha iyi?

Samsonite alacak param yok ; ((

eastpak in valizlerinden çok memnunum ama dik konumda gitmiyor.

hafif ve çok sessiz. yıllardır kullanıyoruz hiç bir şey olmadı
  • benaslinda  (10.08.21 12:23:03)
american tourister bon air dlx - spinner 4 tekerlekli

dik konumda çok rahat gidiyor
asfaltta ne kadar sessiz gider bilemiyorum ama gürültülü bir gidişi yok havalimanında vs.

valiz araştırırken kumaş istemiyordum çok kirlendiği için. bazı plastikler de çok kolay çatlayabiliyormuş. bunun materyali özellikle hem plastik hem esnek olduğu için ve dik sürüklenebildiği için tercih etmiştim. dayanıklı, çok ağır da değil. ona da özellikle dikkat etmiştim bagaç ağırlık limitimi valiz ağırlığı yemesin diye.
  • la lykia  (10.08.21 12:34:04)
American tourister kullanıyoruz en az 5 senedir. Spinner 4 tekerli modelleri gayet güzel dik gidiyor. Bizde ki modele en yakın model şu anda summerfunk spinner. Bizde ki renkler farklı. Çok ağır değil o yüzden bagaj hakkını doldurmuyor. Ukrayna'da Arnavut kaldırımlarda gayet güzel kullandık ve çok rahatsız edici bir sesi yoktu.

  • Dr_Stat  (10.08.21 12:44:58)
Ürün tavsiye edemeyeceğim ama bir detaya dikkat çekebilirim. Lastiklerin gürültüsüz olması için yumuşak lastik olması lazım. Bunda teker çapı değil yani büyüklük küçüklük değil sert ya da yumuşak olup sesi emmesi önemli. Buna dikkat edebilirsiniz.

  • epitaf  (10.08.21 13:35:29)