uyumayan bebek için hamak/salıncak önerisi?

1 yaşında oğlum çok uykusu olsa bile bir türlü uyuyamıyor. ev içinde kullanabileceğim hamak tipi öneriniz var mı?

Hamak veya salıncakta uyuyacağı garanti mi ve garanti olsa bile bunlara alışması sağlıklı mı?

Uyuyamıyorsa ve herhangi bir sağlık sorunu yoksa mutlaka gerilimden uyuyamıyordur. Ev içindeki atmosferi bir yoklayın, muhtemelen bir gerilim ortamı vardır ve evlatlar içine doğdukları aileyi şifalandırmaya gelirler. Bebek huzura kavuşana kadar sükûnet ve sevgi oluşturmaya çalılın. Mümkün değilse farklı çözümler bulmaya çalışın, yoksa bu şekilde (salıncak, hamak vs) ileride çocuğunuzun herhangi bir gerilimde kendini uyuşturma ihtiyacı duymasına sebep olabilir.

Doktora götürmek de bir seçenek.
  • 1bir1bir1  (08.08.21 13:33:58)
otomobilde anında uyuyor. bir çözüm arıyorum.

  • deartheodosia  (08.08.21 13:43:25)
kanguru denediniz mi? bizimki kanguruya girdigi anda siziyor. ta ii bu sicaklarda klima filan da yoksa efektif olmayabilir ama uyumamasi da degil sonucta.

  • in vino veritas  (08.08.21 15:06:29)
konunun uzmanı değilim, çevremden gördüğüm üzerinden soracağım, bir çeşit uyku eğitimi denediniz mi? bebekler uyumayı çok küçücük aylarda bile öğrenebiliyorlar çünkü. rutinlerle ve başka davranış biçimleriyle uykuya geçmeyi öğretmenin yolları var.

her bebek ve her aile farklıdır ancak ben yine de bunu yazmadan geçmek istemedim. önce bu tür şeylere (yıkıcı olmayan, mümkün olduğunda pozitif olanlarına) çaba göstermekte fayda olduğunu düşünüyorum. yoksa yaptığınız şey çocuğu sersemletip bayıltmak gibi oluyor, sağlıklılığı tartışılır. bir bebekte yakından gördüm, 9 aylık civarıyken uyku öğretilmeden önce yavrucağı resmen sallayarak kendinden geçirmeye çalışıyor gibiydik, hem bebeğe hem aileye sıkıntı. o yüzden dediğim gibi yazmadan geçemedim. belki bu konuda uzmanlara da danışabilirsiniz.
  • nimberjack  (08.08.21 15:32:30)
Biz bir dönem svava ayaklı hamak salıncak kullandık, çoğu bebek seviyor onu. Arkadaşıma verdim onunki de sevdi.
Bizimki sağolsun bir süre sonra arkasını dönüp iki pışpışla uyumaya alıştı kendiliğinden de tükenmeden kurtulduk uyku krizinden.
Yine doktorunuza danışın net bilgi için ama Çocuğu deliler gibi sallamadıktan sonra bir sakıncası olduğunu sanmıyorum. O hafif düzenli salıntı hali benim bile hoşuma gidiyor, hamağa yatınca iki dkya uyurum mesela :)
Uyku eğitimi desteği almıştı bir arkadaşım, 1 aya kalmadan yine düzen bozuldu. Bilmiyorum ne kadar faydalı bu yüzden.
Benimki iki yaşında, 1 yaştan beri yatınca yan dönüp uyku arkadaşına sarılıyor, ben kısa bir masal anlatıyorum uyuyor hemen.
Rutin oluşturmak gerçekten işe yarıyor ve uyku arkadaşı da uyuması gerektiğini hatırlatıyor. Doğduğundan beri uyku arkadaşını yanına verdim, onu uykuyla ilişkilendirdi böylelikle. geçenlerde ikeadan bir kedi almıştık çok sevdi, bir de onu alıyor sarılmaya oh mis :)
  • somethinginthewayshemoves  (08.08.21 17:33:59)
ilk wellgro aldım, tahta delikleri yanlış açılmıştı ve iade ettim. sonra svava aldım, onu da eksik parçayla göndermişlerdi. bekledim, eksik parçayı gönderdiklerinde kurdum. ama 2 yaşa kadar uygun dedikleri hamak 1 yaşındaki bebek için uygun çıkmadı, kollarıyla kenarları tutup kalkıyor. ayrıca kayıyor, sallanamıyor. hamaksız kaldık.

  • deartheodosia  (20.08.21 17:53:16)