game of thrones kitaplarını okuyup dizisini izleyenler ağır spoiler içerir

kız arkadaşım şu an son kitaba geldi ancak oberyn martell'in yaşaması( göz ardı etmemiştir herhalde), jon ile sansa'nın buluşamaması, hodor'un yaşaması hala bana garip geliyor. her şey son kitapta mı yoksa son sezon kitap olarak yok mu? eksik mi kalacak oralar?

Dizi kitabı geçip devam etti. Martin dizinin arkasında kaldı, şu anda yazdığı kitap bile final değil bildiğim kadarıyla. Diziden farklı bir yol alıcak hikaye. Belki de oberyn ölmeyecek, hodor ölmeyecek; bilemiyoruz.

  • Bruce  (07.08.21 12:03:03)
hodor'u bilemem de, kitapta da obreyn ölüyor zaten.
onun harici dizi belli ölçülerde 4.sezona kadar kitaba sadık kaldı; ama 4. sezondan sonra senaristler içine etti dizinin.
karakterler hiç kendilerine uymayan şeyler yapmaya başladılar; dizi sadece jon snow'a odaklanmaya başladı; iyi ve kötü çok keskin çizgilerle çizilmeye başladı vs.
kısaca, senaristlerin bu kadar derin bir evreni ve çetrefilli hikayeyi devam ettirmeye kapasiteleri yetmedi.
  • pangea  (07.08.21 13:50:58)