TV Teknik Özelliklerinden Anlayan Var mı?

Merhaba,

Satınalmak için 2 TV arasında kaldım. Birisi diğerinin üst modeli.
Özelliklerinin yüzde 95'i aynı; aşağıdakiler farklı ama çok kritik midir anlayamadım: (QLED)

HDR: High Dynamic Range
TV1: Quantum HDR 32X
TV2: Quantum HDR 24X

Micro dimming:
TV1: Ultimate UH Dimming
TV2: Supreme UHD Dimming

Bir de aşağıdaki var:

Stand Type
TV1: Bending
TV2: Floating

Teknik özelliklerden anlayan birileri bu farklar çok kritik midir, TV2'yi alsak kaybımız olur mu yazabilirse ne güzel olur.

Teşekkürler:)

bence rtings.com u bir araştırın.

  • king lizard  (05.08.21 22:05:00)
Hdr işini geçmek lazım belirtilen bu fark için, bol bol Hdr içerik tüketmiyorsan.

Dimming işi de, markanın kendi içinde yaptığı bir segmentasyon olmuş, evrensel bir karşılığı yok; genelde sırf özellik olsun diye yazılan şeyler bunlar.

Fiyat farkı %5'ten fazlaysa diğer modeli al derim. Ama genelde bu sebepten ötürü modeller arasına dahd belirgin farklar koyuyor TV'ciler, başka fark olmadığına eminsen okay.
  • Bruce  (05.08.21 22:08:16 ~ 22:09:33)
merhaba, bu konuya yönelik bir bilgim yok ama forum.donanımhaber'de tv konusunda çok ayrıntılı inceleme yapan kullanıcılar vardı bir ara. bende tv alırken ordaki yorumlara göre almıştım. belki oraya da sorabilirsiniz diye söylemek istedim.

  • pardus  (05.08.21 23:00:46)
Panel 100hz değilse ikisi de çöp. Garip ve süslü isimler verip teknolojilerin adını eğip büküyorlar, ultimate ve supreme dimming nedir mesela, quantum hdr nedir? Tv’ler belli ki Samsung, lokal dimming mi yapıyor, edge led mi var, açık açık yazsalar ya şunu. Displayspecifications’tan bakın bence. Dediğim gibi 100hz değilse ikisini de almam ben olsam, ille alacaksam ucuz olanı alırım.

  • orient blue  (05.08.21 23:15:02)
2021 modeller henüz tam giriş yapmadı trye.. lg'de 55nano866 ve üzeri 100hz paneller mevcut.. bitirme kampanyalarını takip et derim.. yine oled düşünürsen 2020 55cx modeli 2021 55a1 modelinden daha ucuz ve özellik olarak daha üstün..

illede qled olacak diyorsan zaten şuan piyasada q70 ve q80 kaldı..

ayak türünden anladığım kadarıyla tv modelleri takip ettiğim gibi.. biri çatal ayak diğeri ortadan çünkü.. fiyat itibariyle tercihim q70 olurdu..
  • synche  (05.08.21 23:54:14)