sokak köpeğini veterinere götürme

hep aynı yerde takılan bi sokak köpeği var. memeleri biraz sarkmış ve biri yaralanmış sürekli onu kaşıyor. hatta yaraya sinekler konuyor. bir de köpek kaşınıyor zaman zaman. veterinere götürüp tedavi ettirmek hatta kısırlaştırmak istiyorum.
ama hiç köpek bakmadım nasıl götüreceğim bilemiyorum. veteriner yakında 500 mt falan. tasma taksam tepkisi ne olur, peşimden gelir mi kaçar mı zaptedebilir miyim korkuyorum. tecrübesi tavsiyesi olan yazabilir mi?

veteriner yakın olduğu için "gel" falan derseniz sizinle birlikte de yürüyebilir.
yine de veterinerdeki kokudan hoşlanmayacağı için içeri sokamayabilirsiniz.

yani bir noktada tasma takmanız gerekecek.

önce mama verin, okşayın sevin biraz.
sonra yavaşça takmayı deneyin, uysalsa zaten sorun çıkartmaz.
biraz çekinebilir ama bir yandan severseniz sonunda takarsınız.
tasmayı taktıktan sonra en fazla biraz çekiştirir belki ama sanmıyorum, çekineceği için sakin kalır diye düşünüyorum.

bu arada veterinerden de yardım isteyebilirsiniz.
mesafe yakın olduğu için belki yanında çalışan birini falan gönderir size yardıma.
  • blatta hiberna  (04.08.21 12:06:04)
tasmanız yoksa boynuna kemer takabilirsiniz.

  • slow like honey  (04.08.21 12:24:41)
@blatta hiberna zaten götürmeden önce veterinere de bi danışayım. arabaya koymaya çalışmak daha kolay olur mu acaba onu da düşünüyorum.

  • yürüyen uçak  (04.08.21 13:10:21)
@slow like honey tasmamız yok. petshoptan boyuna kolay geçen tasmalardan alayım diye düşünmüştüm

  • yürüyen uçak  (04.08.21 13:12:03)
doğrudur tasmayla daha kolay olur, ben ekstra harcama yapmak istemezseniz diye demiştim.

  • slow like honey  (04.08.21 13:20:33)