Yeni doğan alışverişi

Değerli duyuru sakinleri, yeni doğan bebek için sıfırdan yapılacak bir her şey dahil ihtiyaç alışverişi ortalama ne tutar veya sizlerde ne tuttu? Bir de İstanbul'da bir özel hastanede bir profesörün doğum yaptırma ücreti ve ayrıca hastane ücreti ne kadar olabilir? Fikir olarak veya tecrübelere dayanarak cevap verirseniz memnun olurum. Kafamda bu konuyla ilgili bir referans oluşturmaya çalışıyorum.

Acıbadem hastanesinde doçente gidiyoruz 1000 tl muayene ücreti. Doğum ne kadar bilemiyorum:/

  • suicides underground  (03.08.21 16:05:43)
Iki farkli kisiden acibadem'de dogumun 25.000₺ - 28.000₺ oldugunu duydum.

  • icimdekipollyannatinerebasladi  (03.08.21 16:16:02)
Acıbadem maslakta doğum gecen sene Şubat ayında 16 bin tutmuştu(normal doğum).Çocuğun sağlık sigortası 5 bin. Bebek arabası 5 bin. araç koltuğu 3 bin. Oyuncak kıyafet yemek masası vs 10-15 bin. tutmuştur. Fiyatlar gecen senenin

  • monkey  (03.08.21 17:38:34)
Surp Pirgiç’te bundan 3 sene evvel doğum yaptım. Normal 3 bin TL idi. Öneririm. Doktorum oradan ayrıldı ama benim doktor ücretim de 150 liraydı sanırım. Çok memnunum. Normal doğum ücretine epidural de dahildi. Ve epidural uzmanı gerçekten uzmandı. 5 saat sancı çekip abartmıyorum 5 dk da doğum yaptım. Öneririm.

İhtiyaç listesi de listeye ekleyeceğiniz şeylere ve markasına göre değişiyor.
  • makarnacanavari  (03.08.21 18:27:00)
Trendyola girip ortalama fiyatlarda tüm ihtiyaç olan ürünlerden bir sepet oluşturun bence. Mis gibi ortalama tutar çıkar karşınıza.
Biz 2019 da bebek arabası 3bin, yenidoğan için ilk alışverişleri yazıyorum sadece; iki tane onlu hastane çıkışı takım 300 tl, on tane tulum/takım ortalama bir tanesi 60 tl, göğüs pompası philips avent 450 tl, anne gecelik vs hepsi 300 tl, göğüs ucu yara kremi lierac 80 tl gibi bir şeydi. Bu önemli :) gümüş kapak 200 tl bu da çok önemli :) burun aspiratörü +serumu ucuzdu, 1 numara bebek bezi prima premium care kullandık, sık değiştirdik bol gitti ilk zamanlar.
1 adet biberon süt gelmezse diye aldık, arada mama takviyesiyle gittik, dr browns antikolik 150 tl civarı.
Anne yanı beşiği 900 tl kraft almıştık o da çok iş gördü. Bebek odası ve mama sandalyesi ilk etapta şart olmadığından belirtmiyorum onları.

Doktor için profesör olmasından ziyade tanıdıklardan hastası olup memnuniyet oranı yüksek doktorları araştırmanız daha sağlıklı olur bence. Cümle dandik oldu ama anlamışsınızdır :)
  • somethinginthewayshemoves  (05.08.21 02:47:40)
Bu arada Agavni tezenli’yi şiddetle öneririm. Aklınızda bulunsun. Hastaneden ayrıldı fakat. Hala görüşür çok severim kendisini. Gebeleriyle ayrı bir bağ kuruyor. Gereksiz tahlil kontrol de istemiyor. Ben çok mutluydum öyle bir doktorum olduğu için.

  • makarnacanavari  (06.08.21 03:12:56)