Davetsiz düğüne gidilir mi

1 ay önce evlendim. Düğünüme çağırdığım bir arkadaş o ara il dışında olmasına rağmen geldi sağolsun. Yarın bu arkadaşın düğünü var ama beni davet etmedi. Şimdi bu arkadaşın düğününe katılmayı düşünmüyorum davet olmadığı için ama bir yandan da o bana il dışında olmasına rağmen geldi, düğün telaşesi unutmuş olabilir gitmezsem ayıp olur mu düşüncesi var.
Düğüne gitmeyip takısını bir arkadasla göndersem nasıl olur.

Arada bi kirginlik yoksa gidilir.

Telasede unutmus olabilir.
  • brkylmz  (01.08.21 23:05:32)
davetsiz gitmezdim ben. aradaş hem de. aile yakını olsa neyse. bi şey de göndermezdim.

  • jelly bear  (01.08.21 23:07:32)
gitmediğin düğüne takı gönderme de belki yemekli falan diye kişi sayısı sınırlamak zorunda kalmış olabilir. uğramalı şekilde katılabilirsiniz bence kendisi büyük hoşluk yapmış şehir dışından gelerek, hem de o süre içinde kendi düğün hazırlığı varken.

  • ala09  (01.08.21 23:11:34)
Valla ben davetli olduklarıma bile katılmıyorken davetsiz olduğuma hiç katılmazdım. O yüzden bence takı da gönderme, düğüne de gitme.

  • j r r tolkien hayrani  (01.08.21 23:11:44)
davetsiz dugune gitmezdim.

Düğüne gitmeyip takısını bir arkadasla göndersem nasıl olur.
-olur, ilerde de verebilirsin.
  • fakyoras  (01.08.21 23:13:20 ~ 23:13:31)
Davetsiz düğüne gitmek mantıksız geldi, belki sayılıdır, belki ailelerin davetli tercihi vardır vs vs.
İl dışından düğününe geldiği kişiyi unutmuş olabilir mi gerçekten? Ortak arkadaşınız varsa ağzını arayabilir.

  • epitaf  (02.08.21 01:45:17)
epitaf +1

ben olsam gitmem.
  • batlegolas  (02.08.21 03:37:24)
eskilerin bi lafı vardır;

çağrıldığın yere erinme çağrılmadığın yere görünme.
  • since1907  (02.08.21 09:00:16)
takı taktıysa git yoksa gitme

  • Hallegadola  (02.08.21 10:55:19)
since1907 eskiler demişse dogrudur gitmem artık düşünmüyorum. Takısı var bende bizim buralarda düğünde takılan takılar altı günü mantığında olur takısını sonradan ileticem.

  • metos  (02.08.21 11:25:07)
gidilmez.

hediyesini bir ara iletirsiniz.
  • rewlack  (02.08.21 11:27:03)
dugun telasinin asil temasi zaten kim davet edilecek falan uzerine kurulu. Telas icinde unuttuk diye bir sey yok. Kulliyen yalan.

Davetiye gelmemisse asla ve asla gitmezdim.
  • 2oda1salon  (03.08.21 12:37:22)