Covid olmuş olabilir miyim

5 gün önce uçak seyahati yaptım, biraz kalabalık ortamlara girip çıktım. 2 gündür uykumu da gayet iyi almama rağmen üzerimde acayip bi kırgınlık halsizlik mevcut. Hafif de belim ağrıyor. Acaba sıcaktan mı bunaldım, soğuk falan mı aldım yoksa covid oldum hafif atlatıyor olabilir miyim. Dün dışardaydım, normalde ne kadar yorulsam da ayakta dururum eve gelene kadar kendimi taşırım ama dün kendimi eve zor attım yorgunluktan. 2 doz biontech olmuştum. Hafif semptomlarla covid olmuş olabilir miyim yoksa kuruntu mu yapıyorum. Test yaptırmama gerek var mı? Çok kötü durumda değilim ama halsizim

Olabilirsiniz. Aşılar bulaşıcılığı azaltsa da aşı olanlar covid olabiliyor. Sadece hastaneye yatma oranında ciddi bir düşüş oluyor. Dediğiniz gibi hafif semptomlar ile covid geçiriyor olabilirsiniz. Bu nedenle başkaları ile temastan kaçının.

  • himmet dayi  (01.08.21 13:34:05 ~ 13:34:11)
İhtimal var. Ve aşılı olmanıza güvenmeyin aşı bulaşıcılığı sandığımız kadar azaltmıyor. Maskenizi takın pcr yaptırın ve izole olun.

  • photo85  (01.08.21 13:56:55)
Kuruntu. Hafif geçirenlerde bile koku-tat kaybı, boğaz ağrısı, burun akıntısı oluyor.

  • kanlakarisikyagmur  (01.08.21 15:42:04)
Guncel varyantlarda koku-tat kaybi olmayabiliyor. Covid+ birinin herhangi bir belirti gosterme zorunlulugu yok. Sifir semptomla pozitif olan bir suru kisi var.

  • robokot  (01.08.21 15:54:29 ~ 15:54:38)