omuzdan ses gelmesi

6-7 yıl önce spordayken chess press machine'de omzumu incittim. aleti tam kavrayamadan ittiğim için omzum ağrımaya başlamıştı. o zaman beri sağ omzum sıkıntılı. doktora gitmedim. gidicem. ancak ne olabilir? ameliyatlık bir şey midir? sağ omzumla bir daire çizdiğim zaman küt diye ses geliyor. sol omzumda bir sıkıntı yok mesela. dün biraz daha ağrıdı ve küt sesi arttı sanırım. ne kadar ciddi bir şeydir? spora da ara vermek zorunda kalıyorum.

6-7 yıldır geçmeyen sakatlık artık kronikleşmiştir standart bir ortapediste gidersen sana krem-buz vs verip gönderir. çünkü ona göre bu bir sakatlık ya da tedavi edilecek durum değil. bir omuz ya da sporcu sakatlıkları ile uğraşan uzmana gitmeni öneririm.

spora devam edeceksen üst vucut çalışması öncesi mutlaka çok düşük ağırlıklarla omzunu ısıtmalısın. özellikle rotator cuffları cable machine ile içe ve dışa açma hareketleri ile ısıtırsan faydası olur. çok düşük ağırlık dediğim 2.5kg gibi. burda amaç kas geliştirmek değil o bölgedeki kan akımını arttırmak.
  • orpheus  (01.08.21 13:34:05 ~ 13:36:12)
Fizik.tedaviciler o kütürdemeleri pek ciddiye almıyorlar. En azından devlettekiler.

  • vizivozo  (01.08.21 13:48:10)
ciddi sıkıntı olmaya başladı. sürekli inciniyor ve ara vermek zorunda kalıyorum. shoulder press yapamıyorum mesela.

  • black mamba  (01.08.21 14:21:32)
köprücük kemiğinden geliyormuş ses. :( biraz farklı sağdaki. omzumu hareket ettirince kürek kemiği oynuyor. çıkmış mıdır?

  • black mamba  (01.08.21 18:02:10 ~ 18:31:00)