ssd takılamayan laptop'umu hızlandırma şansım var mı?

istediğim 2 tane sekmeyi açarken donmasın binance ve discourd aynı anda açıkken rahat donmadan hareket edebileyim istiyorum. sadece bu başka beklentim yok pc'den.

Neden takılmıyor?
Ram takabilirsiniz hızlandırmak icin

  • veritaslibertas  (29.07.21 00:14:12)
aynı anda birden çok şey çalıştırmak ssdden çok ram ile ilgilidir zaten. ssd daha çok programların ve bilgisayarın açılış/kapanış ve okuma/yazma işlemlerini hızlandırır, multitask özelliğini geliştirmek için ramini yükseltmeyi düşünebilirsin

  • cokponcik  (29.07.21 00:14:33 ~ 00:15:49)
Elinde 1-2 tornavida varsa pc’yi söküp içini bi güzel temizle, işlemcinin eskimiş macununu söküp yenisini sür. Kafadan bi toparlanır zaten, ram takmaya da bak onun da faydasını görürsün de, özellikleri yazsaydın keşke

  • avatar is back  (29.07.21 00:53:09)
pc'yi 4 sene önce almıştım maç izlerken tv'ye bağlamak için. başka bir amaçla kullanmadım. şimdi farklı şeyler için kullanmam gerekecek piyasadaki laptop fiyatlarını biliyorsunuz o yüzden oluyorsa ram filan takıp halletmem gerekecek.

pc özellikleri şu şekilde

işlemci ; intel celeron cpu n3350 1.10 ghz

ram ; 4,00 gb ram

sistem türü ; 64 bit

aha linkini buldum www.hepsiburada.com

kaç ram almam lazım birde ram'i kendim takabilir miyim?

www.hepsiburada.com

dediğim gibi amaç sadece 2-3 borsa sitesinde donmadan işlem yapabilmek. oyun filan oynamıyacağım.
  • kanasla intihar eden adam  (29.07.21 00:56:14 ~ 01:00:31)
Hard disk dolu mu? Eğer diskte çok az boşluk kaldıysa da donma olabilir. Asıl sorun işlemci çok zayıf. İşlemci yüküne bakın, işlemciyi meşgul eden uygulamalar, güncellemeler olabilir. Sorun bunlardayken RAM yükseltirseniz hiçbir işe yaramaz.

  • mikro patlama  (29.07.21 01:32:07)